Poznańscy policjanci oskarżeni o gwałt

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Kobieta oskarżyła trzech poznańskich policjantów o gwałt. Miało do niego dojść w jednym z pensjonatów w Mielnie, gdzie funkcjonariusze byli na wakacje. Najpierw wszyscy, razem z kobietą, pili alkohol. Później mieli ją wykorzystać.

Jak informuje Głos Koszaliński, do zdarzenia doszło w minionym tygodniu. Zawiadomienie w tej sprawie dotyczące seksualnego wykorzystania kobiety przez policjantów po służbie wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Zgodnie z zeznaniami kobiety trzej młodzi mężczyźni, policjanci na wakacjach, zaprosili ją do pokoju, pili z nią alkohol, a później wykorzystali, jak poinformował gazetę prokurator Ryszard Gąsiorowski. Natychmiast rozpoczęto śledztwo w tej sprawie, przeprowadzono też oględziny pomieszczenia.

Z ustaleń służb wynika, że rzeczywiście w tym pokoju bawiło się kilka osób przy alkoholu. Zresztą nie zaprzeczają temu też sami policjanci. Jednak oni twierdzą, że zaprosili kobietę, ponieważ oferowała w ogłoszeniu internetowym usługi towarzyskie i znali ją z wcześniejszych – seksualnych – spotkań. Dlatego zaprosili ją i tym razem, a do seksu doszło za jej zgodą.

Policjanci deklarują współpracę ze służbami i twierdzą, że kobieta ich pomawia. Ta jednak twardo trzyma się swojej wersji wydarzeń.

Z tego powodu prokuratura zdecydowała, że kobieta zostanie przesłuchana przez sąd jako świadek. Natomiast biegły sądowy ma wydać opinię co do jej wiarygodności. Dopiero po spełnieniu tych dwóch warunków prokuratura zdecyduje, jakie dalsze kroki trzeba podjąć w tej sprawie.

Podziel się: