Poznaniacy, którzy mieli wypadek w Wietnamie, wracają do domu!

Renata i Patryk fot. zrzutka

Na zbiórce „Ratujmy Renię i Pacia” uzbierano już prawie 170 tysięcy złotych z zaplanowanych 200 tysięcy. A to oznacza, że poznaniacy, którzy utknęli po wypadku w Wietnamie, wkrótce wrócą do kraju.

Przypomnijmy: Renata i Patryk wyruszyli w podróż motocyklem przez Wietnam i Laos. 14 kwietnia doszło do poważnego wypadku: w motocykl, którym jechali, uderzyła ciężarówka. Oboje odnieśli poważne obrażenia: Renata ma strzaskaną stopę, Patryk natomiast musiał mieć amputowaną stopę i usunięty martwy mięsień. Przeszli operacje w Wietnamie, ale to dopiero początek leczenia, a potem czeka ich jeszcze długa rehabilitacja. Wcześniej jednak muszą wrócić do Polski, a nie mogą tego zrobić rejsowym samolotem. W ich stanie potrzebny jest specjalny transport medyczny.

Na to wszystko potrzebne są pieniądze – oboje byli ubezpieczeni, ale na te środki trzeba będzie jeszcze poczekać, bo formalności trwają. Tymczasem podróż do Polski i leczenie są potrzebne jak najszybciej.

Dlatego ich krewni oraz przyjaciele postanowili poprosić o pomoc na portalu zrzutka. Planowali zebrać 200 tys. zł, bo tyle miał kosztować transport i leczenie. Udało się zebrać już prawie 170 tys. zł, więc Renata i Patryk szykują się do powrotu do Polski w towarzystwie lekarza. Jak powiedzieli Gazecie Wyborczej – planują powrót na 12 maja.

Podziel się:

Ostatnio dodane: