Poznań: Zwłoki w parku Wilsona. Sprawcy znalezieni

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu rozwiązali sprawę zwłok mężczyzny znalezionych w parku Wilsona kilka miesięcy temu. Sprawcy śmiertelnego pobicia zostali zatrzymani.

Przypomnijmy, że chodzi o wydarzenie z nocy 8-9 maja maja tego roku: operator monitoringu zauważył dwie osoby leżące na ziemi przy wejściu do parku Wilsona. Jednak gdy na miejsce dotarli powiadomieni przez niego policjanci – znaleźli tam tylko zwłoki 40-letniego mężczyzny.

Funkcjonariusze rozpoczęli śledztwo w tej sprawie przeglądając przede wszystkim materiał z okolicznych kamer monitoringu. I dzięki nim udało się ustalić, że śmierć 40-latka była efektem bójki, która miała miejsce przy parku.

Policjanci skupili się na ustaleniu ich tożsamości – i tygodnie pracy operacyjnej doprowadziły do przełomu w sprawie. Wytypowali dziesięć osób, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Siedem z nich zostało zatrzymanych 14 września, we współpracy z prokuratorem Prokuratury Rejonowej Poznań – Grunwald prowadzącym to śledztwo i na postawie wydanego postanowienia. A kolejne trzy zostały zatrzymane we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej pięć dni później, na poznańskim lotnisku.

Wszystkie osoby zostały przesłuchane, a policjantom udało się ustalić, że w bójce, zakończonej śmiercią 40-latka, brały udział cztery osoby, mieszkańcy Poznania w wieku 23, 24 i 38 lat. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, a decyzją sądu otrzymali środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3-miesięcznego aresztu.

Źródło: KMP Poznań

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze