bimbabus fot. UMP

Poznań: Zwiedzanie miasta z pokładu… piętrusa

Na poznaniaków i turystów czeka nowa atrakcja. Będą mogli poznać miasto z okien autobusu – i to nie byle jakiego autobusu! Ma dwa piętra, w tym drugie bez dachu i nazywa się BimbaBus Emotion. Wyjedzie na trasę 4 sierpnia.

Dwupiętrowy autobus to nowy projekt Biura Podróży Sportom Travel w partnerskiej współpracy z firmą Aliwoj Trans. Taka forma zwiedzania – Hop-on Hop-off (wsiądź i wysiądź) jest popularna w wielu zachodnich, europejskich miastach, np. Londynie, Berlinie, Paryżu czy Pradze. To połączenie wygodnego środka transportu z wycieczką z przewodnikiem.

Bimbabus wyjedzie na ulice Poznania 4 sierpnia i będzie jeździć od Alei Marcinkowskiego przez Dzielnicę Cesarską, śródmieście, okolice jeziora Maltańskiego i Ostrów Tumski. Dzięki temu w krótkim czasie będzie można dotrzeć do wielu kluczowych atrakcji Poznania. W czasie jazdy doświadczony przewodnik opowie o historii i kulturze miasta.

Projekt został stworzony zarówno z myślą o turystach, jak i mieszkańcach, którzy mogą zobaczyć swoje miasto z trochę innej strony, a także dowiedzieć się wielu nieznanych wcześniej ciekawostek.

BimbaBusy kursować będą od wtorku do niedzieli, pomiędzy godz. 10.00 a 18.00. Wieczorami odbywać się w nich będą interesujące wydarzenia, np. speed dating (szybka randka). BimbaBus Emotion organizuje także wycieczki dla grup zorganizowanych. Bilet jednodniowy kosztuje 29 zł (normalny) lub 19 zł (ulgowy). W ofercie są też bilety rodzinne.

UMP, el

1
Dodaj komentarz

avatar
WincekE
WincekE

Bimbus super sprawa