żubr w Nadleśnictwie Łopuchówko fot. Małgorzata Nowak

Poznań: Żubry w Puszczy Zielonce!

Prawdopodobnie przybył z okolic Wałcza i zauważyli go pracownicy Nadleśnictwa Łopuchówko. To pierwsza wizyta żubra na terenie tego nadleśnictwa.

Jak informuje Nadleśnictwa Łopuchówko, trwa obserwacja niecodziennego gościa. Na razie zmierza w kierunku południowym. Czy to rekonesans przed przeprowadzką na stałe? Tego jeszcze nie wiadomo, ale jeśli przybył z okolic Wałcza, jak przypuszczają leśnicy, to tam ma jednak do dyspozycji większe tereny leśne – i mniej ludzi.

Nadleśnictwo ze zrozumiałą dumą przypomina, że żubr przetrwał dzięki działaniom leśników. Już od ponad 90 lat w Polsce trwa program ochrony żubra, która zaczęła się od przywiezienia do specjalnej zagrody w Puszczy Białowieskiej z ogrodu zoologicznego w Berlinie pierwszych żubrów. To one dały początek odtwarzanej populacji.
“Dziś, dzięki wspólnym wysiłkom leśników i przyrodników możemy cieszyć się największym w Polsce i na świecie stadem żubrów” – podsumowuje Nadleśnictwo Łopuchówko. I zwraca się z prośba do wszystkich, którzy zobaczą dostojnego gościa w Puszczy Zielonce o wstawianie zdjęć wraz z lokalizacją – #żubrwłopuchówku

Przypomnijmy, że to nie pierwsza wizyta żubrów w Wielkopolsce – w styczniu tego roku odnotowano ich obecność w Nadleśnictwie Oborniki.

5 2 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze