wojsko

Poznań: Żołnierze wrócili z Afganistanu z koronawirusem

Aż 17 żołnierzy, którzy wrócili z misji w Afganistanie, ma dodatnie wyniki testów na koronawirusa. Wszyscy trafili do poznańskiego izolatorium.

Jak informuje “Głos Wielkopolski”, żołnierze po powrocie stawili się na badania w szpitala im. Strusia i u 17 z 18 przebadanych stwierdzono zakażenie koronawirusem. Na wynik ostatniego żołnierza szpital jeszcze czeka.

To kolejna grupa żołnierzy po powrocie z misji badana w poznańskim szpitalu. Także u poprzednich stwierdzono zakażenie koronawirusem i ci żołnierze także przebywają w izolatorium. Jeden jest w stanie poważnym i jest leczony w poznańskim szpitalu. Pozostali przebadani, którzy nie są zakażeni, przebywają na kwarantannie w ośrodku w Kiekrzu.

Testy na obecność koronawirusa przechodzą żołnierze wracający z misji w całym kraju. W innych ośrodkach również stwierdzono zakażenia – “Gazeta Wyborcza” podała, że z grupy badane w Żarach zakażonych okazało się 35 żołnierzy, a z grupy, która trafiła do Szczecina – 30. Wszyscy wrócili do Polski w czerwcu.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze