Poznań: Zobacz program obchodów Święta Konstytucji

Wojskowa defilada i występ Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych – to główne atrakcje obchodów Święta Konstytucji.

Tegoroczne główne obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja odbędą się w samo południe na pl. Wolności. Oprócz wspomnianej defilady i występu Orkiestry, pojawią się tam m.in. eksponaty z Muzeum Uzbrojenia. Wcześniej, o 10:30, odbędzie się msza święta w Farze Poznańskiej.

Po zakończeniu części obchodów na placu Wolności prezydent Poznania razem z mieszkańcami miasta uda się na Stary Rynek, gdzie przed gmachem Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 uroczyście otwarty zostanie sezon wart konnych. W siedzibie muzeum zostanie wystawiona Księga Pamiątkowa z obchodów 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. O godz.13.30 nastąpi oficjalnie otwarcie nowej wystawy czasowej autorstwa prof. Izabeli Rudzkiej pt. “Przestrzeń i czas w malarskim przekazie historii”. Natomiast o godz. 16 przed Odwachem można będzie wziąć udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych “Witaj, majowa Jutrzenko”.

Atmosferę święta będzie jednak można poczuć również w innych częściach miasta – MPK wyśle na ulice “patriotyczny tramwaj” oraz retro autobusy.

Autor: SS / UMP

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze