Poznań: Znana restauracja zamknięta. „To była wielka przyjemność gotować dla Was”

Poznań Stadion Miejski fot. Sławek Wąchała

Restauracja „Autentyk” przy ulicy Grunwaldzkiej zamyka podwoje. Jak twierdzą właściciele, rosnące opłaty czy wzrost cen i inflacja miały znaczenie, ale nie były jedynymi powodami tej decyzji – istotne było też podjęcie kolejnych wyzwań i realizacja kolejnych marzeń.

Restauracja działała przez pięć lat, zdobywając w tym czasie wiele nagród i wyróżnień. Teraz jednak właściciele, Ola i Ernest Jagodzińscy, zadecydowali o zakończeniu działalności restauracji.

„Podjęliśmy decyzję, że Autentyk kończy działalność, a my idziemy dalej realizować nasze marzenia i plany” – napisali na swoim profilu społecznościowym. – „To była wielka przyjemność gotować dla Was, wywołując wiele uśmiechów, emocji na Waszych twarzach. Przed Nami nowe wyzwania i nowy projekt. Chcemy przenosić Was kulinarnie w różne zakątki świata, odkrywać dla Was tajniki kuchni i być blisko Was”.

„Autentyk” to kolejna restauracja, która podjęła decyzję o zamknięciu w ostatnim czasie. W większości przypadków o likwidacji lokali zadecydowały względu finansowe, czyli drastyczny skok cen mediów, ceny towarów i inflacja. Jednak w przypadku restauracji „Autentyk”, jak zapewniają jej właściciele, koszty działalności miały znaczenie, ale nie były jedynym powodem zamknięcia lokalu. Ernest Jagodziński prowadzi też studio Chef’s Table, które także wymaga wiele uwagi i pracy. Pogodzenie tego z prowadzeniem restauracji stawało się coraz trudniejsze, a gdy ceny drastycznie poszły w górę – zapadła decyzja o zamknięciu lokalu.

Jednak właściciele zapewniają, że to nie koniec, a tylko przerwa w działalności.
„Do zobaczenia na kulinarnym szlaku. Wierzymy, że jeszcze nie raz się spotkamy” – napisali.

Podziel się: