Poznań: Znakowanie rowerów nad Maltą

znakowanie roweru fot. policja
Miejska Komenda Policji zaprasza 6 sierpnia nad Maltę. Tego dnia na Polanie Harcerza będzie można oznakować swój rower – a to nie jedyne atrakcje.

Znakowanie rowerów będzie się odbywało do godziny 9.00 do 15.00 w ramach projektu WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. By oznakować rower w tym systemie, trzeba mieć urządzenie z dostępem do internetu, pocztę elektroniczną i telefon komórkowy. Trzeba też mieć przy sobie dowód osobisty i dokument potwierdzający własność roweru, czyli dowód zakupu albo kartę gwarancyjną.

Należy też zapoznać się z regulaminem usługi dostępnym na stronie i zaakceptować jego postanowienia. W zakładce „pomoc” znajduje się formularz rejestracji oraz zgoda na grawer. Warto więc wypełnić dokumenty już w domu, bo to skróci czas czekania na rejestrację. Na miejscu policjanci zweryfikują wypełnione formularze i sprawdzą, czy rower nie jest kradziony.

Warto też przygotować swój rower już wcześniej do znakowania: zdemontować dzwonek, licznik i oświetlenie na kierownicy (rower do znakowania musi zostać odwrócony) oraz wyczyścić rurę dolną roweru. Wtedy można już oznakować rower z pomocą mikroudarowej znakowarki. Po powrocie do domu na adres e-mail właściciel oznakowanego pojazdu otrzyma potwierdzenie rejestracji w systemie.

Poza znakowaniem rowerów na Polanie Harcerza będzie można podziwiać sprzęt policyjny z komisariatu wodnego, a także policjantów na koniach. Będzie też stoisko profilaktyczne oraz gry i zabawy dla najmłodszych, a wszystko to od 9.00 do 15.00.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: