Poznań: Zmiany w organizacji ruchu przed 1 listopada

Zbliża się okres Wszystkich Świętych. Jak co roku wokół nekropolii będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu, które mają ułatwić dojazd na cmentarze oraz zapewnić bezpieczeństwo pieszych i kierowców.

W rejonie większości poznańskich cmentarzy przez cały okres Wszystkich Świętych (od soboty 24 października do poniedziałku 2 listopada) wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości do 30 km/h. W związku z wprowadzeniem zakazu ruchu pojazdów ciężarowych wyznaczone zostaną dla nich objazdy (na ul. Warszawskiej w stronę centrum miasta – od 24 października do 2 listopada, na ul. Arciszewskiego w stronę ul. Ściegiennego – w oba weekendy, na ul. Lutyckiej od ronda Obornickiego do ul. Podolańskiej – 31 października i 1 listopada, na ul. Gnieźnieńskiej – 1 listopada).

1 listopada oraz w dniach wzmożonego ruchu samochodowego wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca parkingowe w rejonach cmentarzy – na lewych pasach ruchu i w pasach rozdziału (na Górczynie i Miłostowie, na ul. Św. Antoniego, Książęcej i ul. Grunwaldzkiej) lub na poboczach ulic (ul. Lutycka, Szczawnicka, ul. Wieruszowska, ul. Morasko).

Przy cmentarzu na Górczynie w oba weekendy dostępne będą miejsca parkingowe w pasie rozdziału ul. Arciszewskiego. Z kolei miejsca parkingowe w zatoce ul. Ściegiennego w dniach 31 października i 1 listopada będą służyć wyłącznie osobom z niepełnosprawnościami. Przed wejściem na cmentarz dostępne będą tylko miejsca do krótkotrwałego zatrzymania się i wysadzenia pasażerów.

Aby ułatwić dojazd i wyjazd aut na wąskich ulicach wokół części cmentarzy, wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (ul. Jasna Rola i Bronisława, ul. Wiśniowa, ul. Gnieźnieńska, ul. Kordeckiego). Ponadto na Junikowie od 24 października ul. Chryzantemowa będzie w tym roku jednokierunkowa od ul. Malwowej do ul. Owczej. Na ul. Cmentarnej i Owczej ruch jednokierunkowy obowiązywać będzie 1 listopada oraz – na wniosek policji – także w inne dni wzmożonego ruchu samochodowego.

Nowością poprawiającą bezpieczeństwo parkujących i pieszych będzie obowiązujący dnia 1 listopada jeden kierunek ruchu pojazdów na ul. Lechickiej od skrzyżowania z ul. Dojazd do ul. Podolańskiej. Objazd w kierunku przeciwnym wyznaczono ul. Podolańską, Wojska Polskiego i Witosa. W związku z tym w niedzielę wyjazd z ul. Szczawnickiej w ul. Lutycką będzie możliwy tylko w prawo.

Na Miłostowie, podobnie jak w roku ubiegłym, na wysokości wejścia na cmentarz w oba świąteczne weekendy wyznaczone będzie tymczasowe przejście dla pieszych przez ul. Warszawską (1 listopada – przez obie jezdnie). Obok, na części postoju taksówek, 1 listopada możliwe będzie krótkotrwałe zatrzymanie samochodu w celu wysadzenia pasażerów w pobliżu wejścia na cmentarz.

Miejsca dla dla wysiadających zostaną także wydzielone przed cmentarzem na ul. Nowina oraz na ul. Ściegiennego przed bramą cmentarza na Górczynie.

Na ul. Droga Dębińska, w rejonie ul. ojca Żelazka i giełdy kwiatowej, przez cały okres świąteczny nie będzie możliwy wjazd do parku Jana Pawła II.

Policjanci pełniący służbę przy poznańskich nekropoliach będą mogli wprowadzać dodatkowe, dostosowane do okoliczności, zmiany w organizacji ruchu. Obejmuje to w szczególności jeden kierunek ruchu na ul. Cmentarnej i Owczej na Junikowie (w kierunku ul. Złotowskiej – przed i po 1 listopada) oraz na ul. Gnieźnieńskiej (od firmy „Nivea” do ul. Bałtyckiej – w sobotę 31 października).

MIR, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: