Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na Złotowskiej

Złotowska fot. PIM

Od 16 września na ulicy Złotowskiej, na odcinku od Rezedowej do Miastkowskiej, zmieni się organizacja ruchu. Rozpocznie się kolejny etap budowy drogi rowerowej i chodnika przy tej ulicy.

Planowane zmiany są niezbędne, ponieważ przy drodze będzie rozbierane ogrodzenie, rozpocznie się tam też przebudowa infrastruktury elektrycznej.
„Jezdnia ul. Złotowskiej na tym odcinku zostanie zawężona” – informuje PIM. – „Ruch dwukierunkowy zasadniczo będzie utrzymany, jednak w zależności od potrzeby i etapu robót, wprowadzane będzie okresowe ręczne kierowanie ruchem, zawężenie lub zamknięcie danego pasa, a także należy liczyć się z ewentualnością krótkotrwałego wstrzymania ruchu na obu jezdniach”.

Kierowcy mogą jednak napotkać utrudnienia na całej ulicy Złotowskiej, bo prace o różnym stopniu zaawansowania są prowadzone na całej jej długości. Wzdłuż ogródków działkowych została już wykonana podbudowy i obrzeża drogi rowerowej, gotowa jest także znaczna część nawierzchni chodnika. Ukończono już budowę kanalizacji deszczowej i przepustu na strumieniu Junikowskim, obecnie trwają prace brukarskie pomiędzy ul. Owczą a ul. Perzycką.

Długość budowanej trasy to 1,7 km, a dzięki tej trasie bardzo poprawi się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na Złotowskiej. Dotąd, z powodu braku drogi rowerowej i chodnika, nie było tu dla nich zbyt bezpiecznie, zwłaszcza w rejonie ogródków działkowych, bo kierowcy lubią jeździć tą ulicą o wiele za szybko.

Dodatkowo inwestycja usprawni rowerzystom dojazd z Ławicy i Skórzewa do centrum Poznania, a pasażerom miejskich autobusów – czekanie na przystankach, bo zostały na nich odnowione wiaty i elementy małej architektury. Przy drodze rowerowej powstanie też kilka miejsc odpoczynku z ławkami, stojakami rowerowymi i koszami na śmieci.

PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: