Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na Wyspiańskiego!

Wyspiańskiego fot. ZDM
Miały być wdrażane w ubiegłym tygodniu, ale deszcz uniemożliwił malowanie nowego oznakowania. Prace ruszają więc 31 marca na ul. Wyspiańskiego.

Prace dotyczą odcinka ulicy pomiędzy Ułańską i Jarochowskiego a Reymonta. Są elementem wprowadzania Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu.

Jak informuje ZDM “utrzymany tutaj zostanie ruch pojazdów w dwóch kierunkach. Zachowane będą też pasy dla rowerów w obu kierunkach. Parkowanie po południowej stronie na odcinku od ul. Reymonta do ul. Wojskowej będzie odbywać się na miejscach prostopadłych, a od ul. Wojskowej do Jarochowskiego na miejscach równoległych. Po stronie północnej zaparkować można będzie od ul. Ułańskiej do ul. Iłłakowiczówny równolegle. Odcinek od ul. Iłłakowiczówny do Reymonta po północnej stronie będzie wyłączony z parkowania, podobnie jak obecnie. Na całym omawianym odcinku ul. Wyspiańskiego wyznaczone zostaną trzy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami”.

Istotne dla kierowców jeżdżących ulicą Wyspiańskiego będzie to, że po zmianach nie będzie można ze środkowego pasa skręcić w lewo, w Ułańską. Teraz będzie on służył wyłącznie do jazdy prosto w kierunku Matejki. Ułańska będzie jednokierunkowa.

ZDM już kilka dni temu ustawił znaki informacyjne dla kierowców, by mieli czas na przeparkowanie samochodów z miejsc, w których będą prowadzone prace. Na objętym nimi odcinku Wyspiańskiego nie będzie wolno się zatrzymywać, a pozostawione samochody będą odholowane na koszt właścicieli.

Nowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac. Jednak pobór opłat za parkowanie zostanie uruchomiony dopiero po wprowadzeniu nowej organizacji ruchu na całym obszarze wdrażania SPP na Łazarzu.

ZDM

Podziel się: