samochód Dąbrówki fot. SMMP

Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na Wildzie

Mieszkańcy Chłapowskiego, Zmartwychwstańców i Dąbrówki musieli przeparkować swoje samochody. Na Wildzie – ostatni raz w tym roku – prowadzone są prace związane z wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, na ul. Chłapowskiego zostanie zmieniony kierunek ruchu. Na odcinku od ul. Zmartwychwstańców do 28 Czerwca 1956 r. Chłapowskiego będzie jednokierunkowa w stronę ul. 28 Czerwca 1956 r., natomiast odcinek pomiędzy Dolną Wildą a Zmartwychwstańców pozostanie dwukierunkowy. Skrzyżowania z ul. Zmartwychwstańców i Dąbrówki będą równorzędne.

Nie zmieni się sposób parkowania: wyznaczone będą równoległe miejsca postojowe po północnej i ukośne po południowej stronie ulicy, pojawi się też 5 miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawnościami. Ruch rowerów będzie odbywał się na zasadach ogólnych od ul. Dolna Wilda do ul. Zmartwychwstańców, a dalej w stronę ul. 28 Czerwca 1956 r. wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy.

Ulica Zmartwychwstańców stanie się jednokierunkowa na odcinku od ul. Langiewicza do ul. Chłapowskiego – w stronę Chłapowskiego. Od Langiewicza do wjazdu na teren parafii Zmartwychwstania Pańskiego utrzymany zostanie ruch dwukierunkowy. Dalej na południe, w kierunku ul. Traugutta, wyznaczony zostanie ciąg pieszo-rowerowy. Parkowanie na ul. Zmartwychwstańców będzie dozwolone na odcinku od ul. Langiewicza do ul. Chłapowskiego, po zachodniej stronie, na miejscach równoległych. Podobnie jak na pozostałych jednokierunkowych ulicach wildeckiej SPP, wprowadzony zostanie tutaj kontraruch rowerowy.

Na ul. Dąbrówki obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy od ul. Langiewicza do ul. Chłapowskiego i jeden kierunek pomiędzy ul. Pamiątkową a Langiewicza, w kierunku ul. Langiewicza. Na całym odcinku po wschodniej stronie ul. Dąbrówki wyznaczone zostaną równoległe miejsca postojowe, natomiast po stronie zachodniej będzie można zaparkować na odcinku od ul. Langiewicza do ul. Chłapowskiego, na miejscach prostopadłych.

Wyznaczone zostaną także dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Skrzyżowania z ul. Langiewicza i Chłapowskiego staną się równorzędne. Rowerzyści na odcinku dwukierunkowym pojadą na zasadach ogólnych, a na jednokierunkowym będą mieli do dyspozycji kontraruch.

Prace na ulicy Chłapowskiego i Zmartwychwstańców rozpoczną się 21 grudnia, a na ul. Dąbrówki 22 grudnia. W każdym z tych miejsc powinny potrwać jeden dzień – ale to zależy od pogody. Wszystkie trzy ulice objęte zostaną strefą ograniczonej prędkości „Tempo 30”.

Podczas prac na wszystkich trzech ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe i ulotki, które były rozdawane właścicielom aut.

Prace na pozostałych ulicach obydwu osiedli będą kontynuowane od 4 stycznia 2021 roku.

ZDM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze