Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na węźle Grunwaldzka. Kierowcy będą mieli problem!

budowa węzła Grunwaldzka Plewiska fot. PIM

Budowa węzła komunikacyjnego Grunwaldzka z bezkolizyjnym przejazdem pod torami kolejowymi trwająca na granicy Poznania i Plewisk oznacza utrudnienia dla kierowców. Na kolejne muszą się nastawić już od 23 maja.

Od początku maja w rejonie ul. Grunwaldzkiej, Piwoniowej i Twardogórskiej trwały prace związane z budową infrastruktury podziemnej. Od 23 maja wykonawca będzie prowadził tam prace polegające na odtworzeniu nawierzchni jezdni – na ul. Grunwaldzkiej przed skrzyżowaniem z ul. Twardogórską oraz na wysokości ul. Piwoniowej, a także na ul. Twardogórskiej przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką.

„Podczas robót w danym miejscu obowiązywał będzie ruch wahadłowy kierowany ręcznie, spodziewać się go należy od godz. 6” – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. – „W pierwszej kolejności realizowane będą te po zachodniej stronie ul. Grunwaldzkiej i Twardogórskiej, a po ich zakończeniu prace przeniosą się na stronę wschodnią obu ulic, gdzie kierowcy będą mogli przejechać już po odtworzonej nawierzchni”.

Spółka apeluje do kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem.

Podziel się:

Ostatnio dodane: