Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na ul. św. Wawrzyńca

Budowa ul. św. Wawrzyńca fot. PIM
Minęły mrozy – i ekipy budowlane wracają na plac budowy ulicy św. Wawrzyńca. A w związku z tym można się spodziewać zmian w organizacji ruchu.

Obecnie prowadzone są tam prace instalacyjne oraz roboty ziemne i to właśnie w związku z nimi we wtorek (2 marca) zmieni się organizacja ruchu dla pieszych i rowerzystów poruszających się wzdłuż ul. Żeromskiego i Niestachowskiej na wysokości ul. św. Wawrzyńca.

– Wykonawca buduje kanał deszczowy, zajmuje się profilowaniem skarpy nasypu kolejowego oraz kontynuuje usuwanie kolizji z uzbrojeniem podziemnym. Roboty, które rozpoczną się we wtorek, związane są z gazociągiem, wodociągiem i siecią wysokiego napięcia – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Piesi i rowerzyści, idący w stronę parku Sołackiego po wschodniej stronie ul. Żeromskiego i Niestachowskiej od 2 marca na wysokości ul. św. Wawrzyńca, będą musieli przejść lub przejechać na drugą stronę ul. Niestachowskiej (od Golęcina).

Przypomnijmy, że wzdłuż nasypu kolejowego powstanie jednojezdniowa droga, mająca po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Po południowej stronie ulicy zostanie zbudowany chodnik dla pieszych oraz droga rowerowa. Droga będzie miała także przystanki autobusowe, kanalizację deszczową i nowe nasadzenia zieleni. Skrzyżowanie ulicy z Niestachowską i Żeromskiego zostanie rozbudowane, tak samo jak wylot w ulicę Kościelną.

Oddanie do użytku nowego odcinka ulicy ma nastąpić w końcu tego roku.

PIM

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: