Poznań: Zmiany w organizacji ruchu na ul. Ługańskiej

Ługańska fot. ZDM

Trwa budowa ciągu pieszo-rowerowego pomiędzy ulicami Ostrowską i Szczepankowo. Na razie w tym rejonie obowiązuje zmiana organizacji ruchu.

Prace budowlane przy ul. Ługańskiej trwają od 2 listopada. Ciąg pieszo-rowerowy będzie miał szerokość min. 3 metrów i będzie zlokalizowany po południowej stronie ulicy. Inwestycja obejmie również przebudowę istniejącej linii elektroenergetycznej oraz sieci wodociągowej i kanalizacji. Przystanek autobusowy „Ługańska” przesunięty zostanie w stronę ul. Ostrowskiej (na odcinek pomiędzy ul. Bodawską i Iłowską). Wykonane będą również indywidualne zjazdy na posesje sąsiadujące z drogą. Koszt budowy wyniesie ponad 620 tysięcy złotych.

Z powodu prac do 31 stycznia 2022 r. obowiązywać będzie tutaj tymczasowa organizacja ruchu. W pierwszym etapie prac ul. Ługańska będzie jednokierunkowa na odcinku od ul. Szczepankowo do ul. Ostrowskiej. W tym czasie ul. Rodawska i Skibowa będą jednokierunkowe w kierunku ul. Szczepankowo, a ul. Iłowska i Bodawska będą ulicami bez wjazdu w ul. Ługańską w rejonie powyższych wlotów. Objazd wyznaczono ulicami: Ostrowską, Rodawską, Skibową i Szczepankowo, a dla ul. Michałowo – ulicą Stewnicką.

W drugim etapie prac ruch dwukierunkowy w ciągu ul. Ługańskiej zostanie przywrócony, a ruch pieszych odbywać się będzie drugą stroną ulicy.

Na trasie objazdu wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki komunikacji miejskiej. Kierowcy proszeni są o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc oznaczonych zakazem zatrzymywania się. Utrzymane zostaną dojścia do posesji.

Źródło: ZDM

Podziel się: