Zmiany w organizacji ruchu na Sołaczu w Poznaniu

al. Wielkopolska fot. ZDM

Poduszki berlińskie i buspas dla autobusów na al. Wielkopolskiej. „Zakończył się remont nawierzchni jezdni po południowej stronie ulicy i montaż oznakowania dobiega końca, to należy się stosować się do nowej organizacji ruchu” – informuje ZDM.

Buspas wyznaczono na prawym pasie al. Wielkopolskiej, w kierunku ul. Pułaskiego.
„Takie rozwiązanie usprawni przejazdy komunikacji publicznej w stronę centrum” – wyjaśnia ZDM. – „Autobusy jadące prawym pasem będą mogły szybciej dojechać do skrzyżowania z ul. Pułaskiego i przejechać na wprost w ul. Nowowiejskiego. Pozostałe pojazdy, tak jak dotychczas, z prawego pasa mogą skręcić w prawo w ul. Pułaskiego w kierunku ul. Roosevelta. Nie zmieniają się zasady korzystania z lewego pasa przed skrzyżowaniem z ul. Pułaskiego – z pasa tego można jechać na wprost lub w lewo”.

Dzięki wyznaczeniu buspasa w ciągu al. Wielkopolskiej, autobusy miejskie będą mogły sprawnie pokonywać ten odcinek i skrzyżowanie, co wpłynie na punktualność autobusów na całej długości linii. By przedłużyć celu buspas – trzeba było usunąć przewężenie jezdni i krótki pas do zatrzymywania się na wysokości żłobka, jednak rodzicom przygotowano alternatywne miejsca postojowe już wcześniej na wschodniej jezdni ulicy Klin.

Przed ulicą Klin pojawią się także poduszki berlińskie, co pozwoli fizycznie wymusić na kierowcach przestrzeganie obowiązującej tu prędkości – dotąd notorycznie była ona przekraczana, co było szczególnie niebezpieczne dla pieszych przechodzących przez jezdnię. Dzięki poduszkom łatwiej też będzie wyjechać kierowcom z ulicy Klin.

„Ponieważ zakończył się remont nawierzchni jezdni po południowej stronie ulicy i montaż oznakowania dobiega końca, to należy się stosować się do nowej organizacji ruchu” – informuje ZDM. – „Do wymalowania została tylko część oznakowania poziomego, która nie ma wpływu na główne zasady jazdy po al. Wielkopolskiej. Kierowców powinni jeździć ostrożniej i zwracać uwagę na zmiany oznakowania pionowego i poziomego”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: