Poznań: Zmiany w organizacji ruchu i… brak ciepłej wody w rejonie Lechickiej i Naramowickiej

Nowa Naramowicka fot. PIM

W nocy z 17 na 18 sierpnia planowane są dwie zmiany organizacji ruchu w rejonie powstającej trasy tramwajowej na Naramowice. Natomiast od 17 do 20 sierpnia prowadzone będą w tym rejonie prace związane z przebudową przyłącza cieplnego.

Budowa węzła komunikacyjnego w miejscu skrzyżowania ul. Lechickiej i Naramowickiej jest coraz bardziej zaawansowana i stąd kolejne zmiany w organizacji ruchu. Tym razem ruch wahadłowy na ul. Lechickiej zostanie przełożony na wyłączoną wcześniej z użytku część ulicy. W praktyce oznacza to nieznaczne przesunięcie toru jazdy – liczba pasów ruchu nie ulegnie zmianie, natomiast wpłynie to na trasę autobusów linii nr 185.

W tym samym czasie, czyli w nocy 17 na 18 sierpnia, zmieni się dojazd do pobliskiego sklepu Lidl. Będzie on możliwy od przebudowanej ul. Naramowickiej, czyli w docelowym miejscu, jednak dojazd do sklepu będzie dostępny wyłącznie od strony ul. Lechickiej, a wyjazd – w kierunku ul. Sarmackiej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać również w układzie docelowym.

W trakcie robót ziemnych konieczne będzie wyłączenie magistrali w rejonie ul. Łużyckiej i Naramowickiej, co oznacza przerwy w dostawie ciepłej wody – od godz. 2:30 we wtorek 17 sierpnia do godz. 20:30 w piątek 20 sierpnia. W czasie robót możliwe są tymczasowe włączenia ciepła (zależne jednak od danego etapu prac, co nie pozwala na określenie ram czasowych). Planowane przerwy dotyczą posesji przy ul. Błażeja, Bolka, Dziewanny, Jasna Rola, Kupały, Łużyckiej, Madziarskiej, Marzanny, Mołdawskiej, Morawskiej, Naramowickiej, Popiela, Sarmackiej, Siedmiogrodzkiej, Skwierzyńskiej, Słubickiej, Swarożyca, Wenedów i os. Władysława Łokietka.

PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: