Poznań: Zmiany w komunikacji miejskiej. Wyłączenie sieci trakcyjnej na Jeżycach

Rynek Jeżycki fot. UMP

2 i 3 października inaczej będą kursowały tramwaje na Jeżycach. Powodem jest konieczność wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej i zamknięcia węzła Rynek Jeżycki na ten weekend. Linie 2, 17, 18 zmienią trasy.

Wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej jest konieczne z uwagi na prace przy budowie przystanków typu wiedeńskiego Rynek Jeżycki na ul. Dąbrowskiego. W sobotę i niedzielę (2-3 października) linia tramwajowa nr 2 będzie zawieszona, tramwaje linii nr 17 dojadą na Ogrody objazdem przez ulice Grunwaldzką i Przybyszewskiego, a tramwaje nr 18 pojadą zmienioną trasą na Dębiec. W tym okresie uruchomiana zostanie komunikacja zastępcza na linii nr T2.

Linia nr 2:

zawieszona

Linia nr 17

STAROŁĘKA PKM – … – Rondo Kaponiera – Grunwaldzka – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – OGRODY

Linia nr 18

PIĄTKOWSKA – … – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Matyi – Wierzbięcice – 28 Czerwca 1956 roku – DĘBIEC PKM

W celu zapewnienia komunikacji w rejonie rynku Jeżyckiego, 2 i 3 października zostanie uruchomiony autobus zastępczy „za tramwaj”na linii nr T2. Autobusy będą kursowały z ronda Kaponiera przez Jeżyce na Ogrody.

Linia nr T2

RONDO KAPONIERA – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Szamotulska – Szamarzewskiego – Szpitalna – OGRODY; powrót: OGRODY – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – RONDO KAPONIERA

Źródło: ZTM