Poznań: Zmiany organizacji ruchu wokół cmentarzy

Cmentarz Miłostowo 2020 Święto Zmarłych fot. Sławek Wąchała

Część zmian w organizacji ruchu już obowiązuje od minionego weekendu – część zaczyna dopiero 30 października. Jednak wszędzie kierowcy muszą się nastawić na spore zmiany w ruchu i w parkowaniu przy cmentarzu.

Przez cały okres przedświąteczny aż do 2 listopada na ul. Warszawskiej, Gnieźnieńskiej, Arciszewskiego, Ściegiennego, Szpitalnej, Nowinie, Cmentarnej, Owczej i Grunwaldzkiej (w rejonie Cmentarza Junikowskiego) oraz na odcinku ul. Lutyckiej (od ul. Dojazd do ul. Podolańskiej) obowiązują ograniczenia prędkości pojazdów do 30 km/h.

Na Junikowie od piątku 29 października do wtorku 2 listopada ul. Chryzantemowa będzie jednokierunkowa od ul. Malwowej do ul. Owczej (przy czym początkowy odcinek od strony ul. Malwowej będzie dwukierunkowy). Ul. Cmentarna i Owcza będą jednokierunkowe od ul. Grunwaldzkiej do ul. Złotowskiej w dniach 30 października – 1 listopada (z możliwością utrzymania zmian przez policję także 2 listopada).

1 listopada ul. Złotowska będzie jednokierunkowa od ul. Owczej do Bukowskiej, a ul. Wieruszowska – od ul. Grunwaldzkiej do ul. Junikowskiej.

Na Miłostowie ul. Warszawska od 30 października do 1 listopada będzie zwężona do jednego pasa w obu kierunkach w celu umożliwienia parkowania na lewych pasach od ul. Mogileńskiej do węzła Antoninek. Na wniosek policji zmiany te mogą zostać wprowadzone już w piątek 29 października.

Przez cały weekend przy wjeździe na cmentarz od ul. Warszawskiej obowiązywać będą ograniczenia ruchu pojazdów i parkowania oraz wyznaczona będzie przestrzeń do zatrzymania jedynie do minuty. Przy wejściu na cmentarz w dzień czynne będzie przejście dla pieszych przez obie jezdnie.

We wtorek 2 listopada nadal zwężona będzie jezdnia ul. Warszawskiej w stronę miasta i możliwe będzie parkowanie w pasie rozdziału od stacji paliw do ul. Mogileńskiej. Zamknięte natomiast zostanie tymczasowe przejście dla pieszych przy wejściu na cmentarz.

Nadal obowiązuje na ul. Warszawskiej zakaz ruchu pojazdów ciężarowych.

Ul. Gnieźnieńska w dniach 30-31 października będzie jednokierunkowa od zakładów „Nivea” do ul. Bałtyckiej, a 1 listopada – jednokierunkowa na całym odcinku od ul. Gdyńskiej do ul. Bałtyckiej.

Na lewym pasie ul. Gnieźnieńskiej dostępne będą miejsca parkingowe: w sobotę i niedzielę – od „Nivea” do ul. Bałtyckiej, a w poniedziałek 1 listopada – od ul. Gdyńskiej do ul. Bałtyckiej.

Na Górczynie na ul. Arciszewskiego od 30 października do 2 listopada obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów ciężarowych w stronę ul. Ściegiennego. Jezdnia ul. Arciszewskiego na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Ściegiennego będzie zwężona do jednego pasa w celu umożliwienia parkowania w pasie rozdziału.

Miejsca postojowe przy cmentarzu dostępne będą tylko dla osób z niepełnosprawnościami, natomiast przy wejściu na cmentarz możliwe będzie zatrzymanie jedynie do 1 min.

Ponadto 1 listopada ul. Kordeckiego będzie jednokierunkowa od ul. Albańskiej do ul. Węglowej.

Na ul. Lutyckiej od 30 października do 1 listopada obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów ciężarowych, a 1 listopada na odcinku od ul. Dojazd do ul. Podolańskiej obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu; objazd w przeciwną stronę poprowadzi ul. Podolańską, Wojska Polskiego i Witosa. Dlatego 1 listopada z ul. Szczawnickiej w ul. Lutycką będzie można skręcić tylko w prawo.

Nadal aż do 2 listopada na ul. Lutyckiej oraz Szczawnickiej w rejonie cmentarza dopuszczone jest parkowanie.

Na ul. Morasko na wysokości cmentarza w dniach 29 października – 2 listopada obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h, a na poboczu dopuszczone będzie parkowanie.

Ul. Wiśniowa będzie od 30 października do 1 listopada jednokierunkowa od ul. Bluszczowej do Wspólnej.

Ul. św. Antoniego i Minikowo będą jednokierunkowe od ul. Książęcej do ronda Minikowo (30 i 31 października w godz. od 8:00 do ok. 17:00, a 1 listopada w godz. od 5:00 do 18:00). Dzięki temu na lewym pasie obu ulic możliwe będzie wówczas parkowanie.

Ul. Jasna Rola i ul. Bronisława 1 listopada (od godz. 5:00 do godzin wieczornych) będą ulicami jednokierunkowymi od ul. Błażeja w stronę ul. Umultowskiej.

W pobliżu cmentarzy tradycyjnie czuwać będą funkcjonariusze policji, straży miejskiej i Nadzoru Ruchu MPK. Na wniosek policji wprowadzane mogą być dodatkowe zmiany w miejscach szczególnego nasilenia ruchu pieszych i pojazdów.

Źródło: MIR

Podziel się:

Ostatnio dodane: