Poznań: Zmiany organizacji ruchu wokół cmentarzy 1 listopada

cmentarz, Junikowo fot. K. Adamska

Ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę, zmiany kierunków ruchu i parkingi na pasach jezdni. To najważniejsze zmiany, jakie czekają kierowców wokół poznańskich cmentarzy 1 listopada.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzane w okresie Wszystkich Świętych mają ułatwić świąteczne dojazdy w rejon cmentarzy – ale także poprawić bezpieczeństwo pieszych i kierowców w czasie szczególnie intensywnego ruchu.

Przez cały okres przedświąteczny aż do 2 listopada na ul. Warszawskiej, Gnieźnieńskiej, Arciszewskiego, Ściegiennego, Szpitalnej, Nowinie, Cmentarnej, Owczej i Grunwaldzkiej (w rejonie Cmentarza Junikowskiego) oraz na odcinku ul. Lutyckiej (od ul. Dojazd do ul. Podolańskiej) obowiązują ograniczenia prędkości pojazdów do 30 km/h.

Na Junikowie od piątku 29 października do wtorku 2 listopada ul. Chryzantemowa będzie jednokierunkowa od ul. Malwowej do ul. Owczej (przy czym początkowy odcinek od strony ul. Malwowej będzie dwukierunkowy). Ul. Cmentarna i Owcza są jednokierunkowe od ul. Grunwaldzkiej do ul. Złotowskiej w dniach do 1 listopada (z możliwością utrzymania zmian przez policję także 2 listopada).

Ponadto 1 listopada ul. Złotowska jest jednokierunkowa od ul. Owczej do Bukowskiej, a ul. Wieruszowska – od ul. Grunwaldzkiej do ul. Junikowskiej.

Na Miłostowie ul. Warszawska jest zwężona do jednego pasa w obu kierunkach w celu umożliwienia parkowania na lewych pasach od ul. Mogileńskiej do węzła Antoninek. Przez cały weekend przy wjeździe na cmentarz od ul. Warszawskiej obowiązywać będą ograniczenia ruchu pojazdów i parkowania oraz wyznaczona będzie przestrzeń do zatrzymania jedynie do minuty. Przy wejściu na cmentarz w dzień czynne będzie przejście dla pieszych przez obie jezdnie.

We wtorek 2 listopada nadal zwężona będzie jezdnia ul. Warszawskiej w stronę miasta i możliwe będzie parkowanie w pasie rozdziału od stacji paliw do ul. Mogileńskiej. Zamknięte natomiast zostanie tymczasowe przejście dla pieszych przy wejściu na cmentarz. Nadal obowiązuje na ul. Warszawskiej zakaz ruchu pojazdów ciężarowych.

Ul. Gnieźnieńska 1 listopada będzie jednokierunkowa na całym odcinku od ul. Gdyńskiej do ul. Bałtyckiej. Na lewym pasie ul. Gnieźnieńskiej dostępne będą miejsca parkingowe od ul. Gdyńskiej do ul. Bałtyckiej.

Na Górczynie na ul. Arciszewskiego od 30 października do 2 listopada obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów ciężarowych w stronę ul. Ściegiennego. Jezdnia ul. Arciszewskiego na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Ściegiennego będzie zwężona do jednego pasa w celu umożliwienia parkowania w pasie rozdziału.

Miejsca postojowe przy cmentarzu dostępne będą tylko dla osób z niepełnosprawnościami, natomiast przy wejściu na cmentarz możliwe będzie zatrzymanie jedynie do 1 min.

Ponadto 1 listopada ul. Kordeckiego jest jednokierunkowa od ul. Albańskiej do ul. Węglowej.

Na ul. Lutyckiej od 30 października do 1 listopada obowiązywać będzie zakaz ruchu pojazdów ciężarowych, a w dniu 1 listopada na odcinku od ul. Dojazd do ul. Podolańskiej obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu; objazd w przeciwną stronę poprowadzi ul. Podolańską, Wojska Polskiego i Witosa. Dlatego 1 listopada z ul. Szczawnickiej w ul. Lutycką będzie można skręcić tylko w prawo.

Nadal aż do 2 listopada na ul. Lutyckiej oraz Szczawnickiej w rejonie cmentarza dopuszczone jest parkowanie.

Na ul. Morasko na wysokości cmentarza do 2 listopada obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h, a na poboczu dopuszczone będzie parkowanie.

Ul. Wiśniowa będzie od 30 października do 1 listopada jednokierunkowa od ul. Bluszczowej do Wspólnej.

Ul. św. Antoniego i Minikowo będą jednokierunkowe od ul. Książęcej do ronda Minikowo (1 listopada w godz. od 5:00 do 18:00). Dzięki temu na lewym pasie obu ulic możliwe będzie wówczas parkowanie.

Ul. Jasna Rola i ul. Bronisława w dniu 1 listopada (od godz. 5:00 do godzin wieczornych) będą ulicami jednokierunkowymi od ul. Błażeja w stronę ul. Umultowskiej.

W pobliżu cmentarzy tradycyjnie czuwać będą funkcjonariusze policji,straży miejskiej i Nadzoru Ruchu MPK. Na wniosek policji wprowadzane mogą być dodatkowe zmiany w miejscach szczególnego nasilenia ruchu pieszych i pojazdów.

Źródło: MIR

Podziel się: