Poznań: Zmiany na trasie tramwaju na Naramowice

Tramwaj na Naramowice fot. L. Łada

W najbliższy weekend prace na trasie tramwaju na Naramowice będą prowadzone na ul. Łużyckiej, co wiąże się ze zmianami organizacji ruchu. Zmiany zaczną się już 5 listopada.

W weekend 5-7 listopada ze względów technologicznych będzie zamknięty fragment tej ulicy w rejonie skrzyżowania z al. Praw Kobiet. Podczas montażu torowiska nie będzie możliwości przejazdu w obu kierunkach od godz. 23.30 w piątek (5 listopada) do godz. 23.00 w niedzielę (7 listopada). W tym czasie przewidziane są objazdy.

W zależności od kierunku poruszania się i celu, można kierować się ulicami Umultowską i Sarmacką albo jechać Umultowską, Lechicką, zawrócić przy skrzyżowaniu z ul. Obrońców Tobruku, i dalej ul. Naramowicką. Alternatywą będzie przejazd ul. Naramowicką, Hilczer-Kurnatowskiej, Jasna Rola, Bronisława i Umultowską, otwartą tego samego dnia ul. Błażeja lub Naramowicką, Dzięgielową, Krygowskiego i znów Umultowską. Zmienionymi trasami pojadą także autobusy.

Po zakończeniu prac ul. Łużycka będzie otwarta w obu kierunkach. Z uwagi na kontynuację robót poza jezdnią, dostępne pasy ruchu będą zawężone.

Od 6 listopada realizowane będą również prace związane z siecią ITS na odcinku ul. Łużyckiej od powstającej trasy tramwajowej do przystanku autobusowego Kupały. Układane będzie na tym odcinku okablowanie niezbędne do funkcjonowania Tablic Informacji Pasażerskiej na przystankach. Prace zostały podzielone na etapy, czyli zawężane będą kolejne ciągi piesze, a udostępniane te fragmenty, gdzie już roboty zakończyły się. Prace te nie będą miały wpływu na ruch samochodowy.

W nocy z 5 na 6 listopada wróci również przejazd w obu kierunkach na ul. Błażeja, występować będą jedynie lokalne zawężenia, a dotychczasowe objazdy zostaną zlikwidowane. Piesi w dalszym ciągu będą mogli przejść w relacji wschód-zachód.

Źródło: PIM

Podziel się: