wiadukt Szymanowskiego fot. PIM

Poznań: Zmiana organizacji ruchu na Szymanowskiego

Z powodu zaplanowanych prac zmieni się organizacja ruchu na remontowanym wiadukcie PST Szymanowskiego. Zaczną obowiązywać w poniedziałek, 15 czerwca po porannym szczycie komunikacyjnym.

Dojazd na wiadukt od ul. Smoleńskiej będzie zwężony, a przystanek autobusowy na południowej nitce (bliżej centrum) zmieni lokalizację. Autobusy będą zatrzymywały się na tymczasowych przystankach od pierwszych porannych kursów.

Utrudnienia związane są z jednymi z ostatnich już prac, które pozostały do wykonania w ramach inwestycji. Roboty toczyć się będą na odcinku od skrzyżowania z ul. Smoleńską do wiaduktu nad PST Szymanowskiego. Wymieniona zostanie tam nawierzchnia jezdni, dlatego pasy ruchu na dojeździe będą zawężane. Asfalt wymieniony zostanie w systemie połówkowym, czyli gdy układany będzie na jednym pasie ruchu, drugi będzie przejezdny (i na odwrót).

Z kolei na pasie dla autobusów w zatoce na południowej części wiaduktu (bliżej osiedla B. Chrobrego) położona zostanie nowatorska nawierzchnia typu Densiphalt, która łączy najlepsze właściwości betonu i asfaltu. Dzięki niej nawierzchnia buspasa będzie bardziej wytrzymała niż asfalt i bardziej elastyczna niż beton. Taka sama technologia została już z powodzeniem zastosowana na północnej nitce wiaduktu.Na czas realizacji tych robót przystanek autobusowy znajdujący się na południowym wiadukcie PST Szymanowskiego zostanie tymczasowo przeniesiony przed skrzyżowanie z ul. Smoleńską, a dla autobusów wyjeżdżających z pętli ul. Smoleńską – za skrzyżowanie z ul. Szeligowskiego.

Zmiany potrwają około tygodnia.

UMP, el

Dodaj komentarz

avatar