Poznań: Zmiana organizacji ruchu na Lechickiej i Murawie

tramwaj na Naramowice Lechicka i Murawa fot. PIM
W nocy z 29 na 30 stycznia zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulic Lechickiej i Murawa. Powodem jest postęp prac przy budowie tramwaju na Naramowice. Są już stawiane pierwsze słupy trakcyjne.

– Na całym terenie inwestycji trwają prace w zakresie torowiska, dróg i uzbrojenia terenu – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. – W rejonie pętli Wilczak rozpoczął się montaż pierwszych słupów, na których zawieszona będzie sieć trakcyjna dla tramwajów. Z kolei między ul. Bolka i Jasna Rola wybudowano już torowisko. Dzięki zmienionej organizacji ruchu w rejonie ul. Serbskiej i Włodarskiej przebudowywane są sieci podziemne, a po ich ukończeniu będzie można przystąpić tam do prac nad torowiskiem.

Wprowadzanie zmian na ul. Lechickiej zaplanowano na noc z piątku na sobotę, z 29 na 30 stycznia, jednak czy zostaną wprowadzone, zależy od pogody. Zmiany oznaczają konieczność malowania pasów na jezdni, a to można robić tylko wtedy, gdy jest sucho.

Jeśli pogoda pozwoli na wprowadzenie zmian, to od 30 stycznia wyłączone z użytku będą części pasów ruchu przeznaczone dla autobusów na Lechickiej pomiędzy Murawą a tymczasowym przejazdem przy stacji paliw.

Autobusy miejskie korzystające z tych wydzielonych pasów ruchu, teraz częściowo będą musiały korzystać z pasów dla ruchu ogólnego. To będzie oznaczało, niestety, możliwość utknięcia w korku razem z innymi pojazdami, ale w utrzymaniu priorytetu dla autobusów pomoże zachowanie wydzielonego skrętu z Lechickiej w Murawę. Bez zmian pozostaną obecnie obowiązujące zakazy skrętu w lewo z ul. Lechickiej w ul. Murawa, z ul. Murawa w ul. Lechicką oraz z ul. Lechickiej w tymczasową łącznicę przy stacji paliw.

W najbliższych dniach w okolicy zostaną także wprowadzone zmiany dla pieszych i rowerzystów. W rejonie skrzyżowania ulic Włodarskiej, Naramowickiej i Ziarnistej ruch pieszych i rowerzystów przełożony zostanie z północnej strony ul. Włodarskiej na południową – przy bloku os. Kosmonautów 24.

PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: