Poznań: Zmiana organizacji ruchu i parkowania na Kanałowej

Kanałowa fot. ZDM
Od 16 czerwca rozpocznie się wdrażanie nowej organizacji ruchu na ul. Kanałowej. Najważniejszą zmianą będzie wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na całej długości ulicy.

Obecnie ruch na ul. Kanałowej odbywa się w dwóch kierunkach na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Małeckiego i w jednym kierunku od Małeckiego do Głogowskiej. Tak będzie tylko do jutra, kiedy to oznakowanie na tej ulicy zostanie wymienione na nowe, zgodne z projektem Strefy Płatnego Parkowania. Oznacza to, że ruch aut będzie odbywał się ul. Kanałową tylko w jednym kierunku, od ul. Kolejowej do ul. Głogowskiej. Rowerzyści będą mogli korzystać z kontraruchu rowerowego.

Zmieni się również sposób parkowania. Na całej długości ul. Kanałowej po obu stronach jezdni wyznaczone będą równoległe miejsca postojowe. Skrzyżowanie równorzędne z ul. Małeckiego zostanie utrzymane. Ulica Kanałowa wejdzie ponadto w obszar ograniczonej prędkości „Tempo 30”.

Prace na ul. Kanałowej powinny rozpocząć się w środę 16 czerwca i zakończyć jeszcze tego samego dnia. Będzie to jednak uzależnione od utrzymania się korzystnej pogody.

Kierowcy proszeni są o przeparkowanie samochodów – jeśli tego nie zrobią, muszą się liczyć z odholowaniem auta, za które będą musieli zapłacić 520 złotych plus 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym i mandat karny wystawiony przez straż miejską.

Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac.

ZDM

Podziel się: