wtorek, 5 grudnia, 2023

Poznań: Zmiana organizacji remontów w centrum. Zaczyna się konkurs im. Wieniawskiego

Zakaz używania ciężkiego sprzętu oraz zakaz wjazdu autokarów w ulicę Wieniawskiego. Te zmiany zaczną obowiązywać 7 października, bo tego dnia w Auli UAM rozpocznie się 16. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego.

Przebudowa ul. Św. Marcin, a także ulicy Fredry mocno utrudnia organizację konkursu, który tradycyjnie odbywa się w Auli UAM przy ulicy Wieniawskiego. Słuchacze i wykonawcy nie będą mogli w tym roku dojechać do auli tak, jak w latach poprzednich. Dlatego spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przygotowała zmiany w organizacji ruchu na czas konkursu.

“Wprowadzony zostanie zakaz wjazdu dla autobusów w ul. Wieniawskiego” – informuje PIM. – “Będą one mogły się zatrzymać na czas wysiadania pasażerów i wypakowania bagażu na specjalnie stworzonym przystanku na ul. Św. Marcin przed rondem Kaponiera, po czym będą mogły skorzystać z parkingu zlokalizowanego przy ul. Dworcowej. Piesi będą mogli skorzystać z przejścia przez ul. Św. Marcin, zlokalizowanego na wysokości Collegium Iuridicum. Dla autokarów dojeżdżających w rejon Auli UAM przygotowany zostanie objazd prowadzący od ronda Kaponiera w kierunku ul. Libelta, al. Niepodległości do ul. Św. Marcin, a także objazdy od strony ul. Królowej Jadwigi oraz Solnej”.

Zmianie ulegnie także harmonogram prac, by odgłosy robót nie przeszkadzały wykonawcom.
“W godzinach, kiedy prowadzone będą przesłuchania oraz koncerty, prace związane z przebudową ul. Św. Marcin będą odbywały się bez użycia sprzętu ciężkiego” – podaje PIM. – “W poprzednich latach mikrofony radiowe i telewizyjne zbierały dźwięki z ruchu ulicznego i tramwajów. Tak więc dźwięki dobiegające z budowy z pewnością miałyby wpływ na jakość odbioru muzyki”.

Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoPoznań: Zmiana organizacji remontów w centrum. Zaczyna się konkurs im. Wieniawskiego