Poznań: Złodzieje ukradli rośliny. Ogrodnicy proszą o pomoc!

zniszczone klomby fot. Naramowiccy Ogrodnicy

„Nasza praca została zniszczona! Brak nam słów!” – napisali na swoim profilu na FB Naramowiccy Ogrodnicy, prosząc o pomoc w znalezieniu złodziei. Kilka dni temu posadzili cebulki kwiatowe i krzewy przy ulicy Naramowickiej. Wszystkie rośliny zniknęły.

Grządki, na których zostały posadzone kwiaty i krzewy, zostały bardzo dokładnie przeryte, a cebulki i sadzonki krzewów zniknęły. Naramowiccy Ogrodnicy nie mają wątpliwości, że rośliny padły łupem złodziei.

„W ostatnich dniach doszło do przykrej grabieży” – napisali na swoim profilu na FB. „Nasza praca została zniszczona! Brak nam słów! Zastanawiamy się, czy okoliczne dziki tak precyzyjnie potrafią ryć, ale zaskakująco dokładnie zostały rozgrabione grządki z posadzonymi przy ławkach i warzywniaku cebulkami i kłączami wzdłuż ul. Naramowickiej. Zniknęły również nasadzenia krzewów podarowanych nam przez Borysa Boczko. Ciężko nam uwierzyć w działania dzików, bo sytuacja wyglądałaby inaczej. Poza tym dziki nie wykopują krzewów i nie wynoszą ich z miejsca posadzenia!”.

Akcja sadzenia kwiatów i roślin ozdobnych odbywa się na Naramowicach od pięciu lat i nigdy dotąd nie było problemu z kradzieżą roślin, jak zwraca uwagę Paweł Sowa, radny z Naramowic i radny miejski. „Bardzo to smutne. Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy niszczą czyjąś pracę lub mienie, w tym przypadku mienie nas wszystkich” – napisał w mediach społecznościowych.

Problem jednak w tym, że chodzi tu nie tylko o kradzież.
„Czy w takiej sytuacji warto coś robić, żeby upiększyć osiedle? Po takiej akcji mamy mieszane uczucia” – piszą Naramowiccy Ogrodnicy. – „W prace włączyły się dzieci, młodsze pokolenie Naramowic – jak potem zachęcać młodzież do działań kiedy dzieją się takie rzeczy?”.

Ogrodnicy zaapelowali do wszystkich mieszkańców o pomoc w znalezieniu złodziei. Może ktoś ich widział, a może kamera któregoś z samochodów zarejestrowała moment kradzieży? Wykopanie tych wszystkich cebulek i krzewów musiało trochę potrwać. Jeśli ktoś ma informacje, które mogłyby pomóc w wykryciu złodziei – proszony jest o kontakt z Naramowickimi Ogrodnikami.