Poznań: ZKZL zaprasza na aukcję lokali

lokal na aukcję fot. ZKZL

Tym razem Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wystawia na aukcję jeden lokal – ale za to jaki! W samym centrum, bo przy ulicy Wodnej – i nie wymagający praktycznie żadnych nakładów finansowych na remont. Aukcja odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 14.00.

Aukcja lokalu przy Wodnej może być atrakcyjna dla przedsiębiorców działających w branży gastronomicznej.
– Ostatni najemca prowadził tutaj restaurację sushi, która była popularna wśród poznaniaków i turystów – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Warto dodać, że w lokalu znajduje się wiele cennych ruchomości takich jak meble na wymiar, sprzęt kuchenny czy klimatyzatory. Lokal posiada monitoring i dodatkowe zabezpieczenie w postaci alarmu. Przedsiębiorcy, którzy wylicytują lokal, będą mogli przejąć restaurację również z wyposażeniem – ruchomości są własnością obecnego najemcy.

Lokal przy ul. Wodnej 8/9 lokal znajduje się na parterze i ma powierzchnię 108 metrów kwadratowych. Przynależy do niego piwnica o powierzchni 21 metrów kwadratowych.
– Lokal jest w bardzo dobrym stanie i nie wymaga dodatkowego wkładu finansowego w remont podkreśla Łukasz Kubiak. – Przestronny lokal jest idealnym miejscem na działalność gastronomiczną. Jak do tej pory z powodzeniem funkcjonowała tutaj restauracja, a sam punkt znajdujący się w bliskim sąsiedztwie Starego Rynku to znakomite miejsce na prowadzenie tego typu działalności.

Tak jak przy poprzednich edycjach aukcja ZKZL odbędzie się on-line na specjalnie przygotowanej stronie internetowej Aukcje Lokali. Tam także znajdują się wszystkie dodatkowe informacje na temat lokalu. Warunkiem uczestnictwa w aukcji jest rejestracja na stronie oraz wpłata wadium w wysokości 2500 zł do 22 sierpnia 2022 r. Stawka wywoławcza czynszu to 50 zł za metr kwadratowy.