Choinki

Poznań: ZKZL przestrzega przez wyrzucaniem choinek do śmietników

To niestety dość częste zjawisko po świętach. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ponownie przygotował więc akcję edukacyjną dla poznaniaków.

Po świętach choinki bardzo często są wyrzucane do śmieci, chociaż nie powinno się tego robić. Po pierwsze dlatego, że to odpad biodegradowalny, a po drugie dlatego, że w styczniu i w lutym GOAP wysyła samochody specjalnie po odbiór takich własnie choinek. Wystarczy więc sprawdzić harmonogram wywozów na stronie GOAP i wynieść choinkę w wyznaczone miejsce właśnie wtedy.

Dlatego Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych postanowił po raz kolejny przeprowadzić akcję informacyjną dla swoich mieszkańców, by przypomnieć im, co należy zrobić z choinką.
– Żywa choinka to odpad biodegradowalny i istnieje rozwiązanie, które umożliwi wyrzucenie takiej choinki do brązowego kosza na śmieci – tłumaczy Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Trzeba jednak pamiętać, aby drzewko nie było w doniczce z ziemią i z uwagi na rozmiary pociąć na mniejsze kawałki. Wielu poznaniaków nie ma możliwości, żeby wykonać taką czynność. O wiele łatwiejszym rozwiązaniem jest pozostawienie choinki przy śmietniku.

Akcja informacyjna ZKZL pod hasłem „Choinka? Nie wrzucaj” ma za zadanie przypomnieć poznaniakom, że wyrzucenie całej choinki do śmietnika może grozić ukaraniem mandatem przez straż miejską do 500 złotych.

To druga edycja akcji informacyjnej „Choinka? Nie wrzucaj” – pierwsza została przeprowadzona na początku 2020 roku. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podjął decyzje o powtórzeniu jej, by w ten sposób budować ekologiczną świadomość poznaniaków.

ZKZL

1 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze