akcja Zgotujmy razem trochę dobra fot. UMP

Poznań: “Zgotujmy razem trochę dobra… jeszcze raz!”

25 lutego rozpocznie się nabór restauracji do drugiej edycji akcji “Zgotujmy razem trochę dobra!”. Dzięki niej restauracje zyskują dodatkowych klientów i dochody, a bezdomni – ciepłe posiłki w porze roku, gdy są najbardziej potrzebne.

Pierwsza edycja akcji odbyła się na przełomie roku 2020 i 2021. Wówczas w akcji wzięło udział 20 restauracji i przygotowano 500 posiłków dla bezdomnych.

– Pierwsza odsłona akcji została pozytywnie odebrana przez poznańskich restauratorów. Dziękuję wszystkim za tak duży odzew i zaangażowanie. Zachęcam jednocześnie do uczestnictwa w nadchodzącej edycji. Ponownie będziemy pomagać z podwójną mocą, wspierając lokale gastronomiczne oraz osoby potrzebujące. Zgotujmy razem trochę dobra jeszcze raz! – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Teraz Poznań ponownie niesie pomoc potrzebującym, wspierając przy tym lokale gastronomiczne dotknięte kryzysem. Zasady pozostają takie same: restauracje, które się zgłoszą do akcji, przygotują 25 posiłków dla potrzebujących, a w zamian każda z nich otrzymuje wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. Tym razem akcja odbędzie się pod nazwą “Zgotujmy razem trochę dobra… jeszcze raz!”.

Chętni mogą się zgłaszać między 25 a 28 lutego – na stronie akcji znajduje się specjalny formularz do wypełnienia i szczegółowe informacje na jej temat. Na podstawie przesłanych zgłoszeń władze miasta wybiorą lokale, które wezmą udział w akcji zaplanowanej na 12 marca.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Poznania oraz agencja LUCKYYOU – pomysłodawca całej akcji – we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Pogotowiem Społecznym oraz POZnan.travel.

UMP

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze