Poznań: „Zgotujmy razem trochę dobra… jeszcze raz!”

akcja Zgotujmy razem trochę dobra fot. UMP
25 lutego rozpocznie się nabór restauracji do drugiej edycji akcji „Zgotujmy razem trochę dobra!”. Dzięki niej restauracje zyskują dodatkowych klientów i dochody, a bezdomni – ciepłe posiłki w porze roku, gdy są najbardziej potrzebne.

Pierwsza edycja akcji odbyła się na przełomie roku 2020 i 2021. Wówczas w akcji wzięło udział 20 restauracji i przygotowano 500 posiłków dla bezdomnych.

– Pierwsza odsłona akcji została pozytywnie odebrana przez poznańskich restauratorów. Dziękuję wszystkim za tak duży odzew i zaangażowanie. Zachęcam jednocześnie do uczestnictwa w nadchodzącej edycji. Ponownie będziemy pomagać z podwójną mocą, wspierając lokale gastronomiczne oraz osoby potrzebujące. Zgotujmy razem trochę dobra jeszcze raz! – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Teraz Poznań ponownie niesie pomoc potrzebującym, wspierając przy tym lokale gastronomiczne dotknięte kryzysem. Zasady pozostają takie same: restauracje, które się zgłoszą do akcji, przygotują 25 posiłków dla potrzebujących, a w zamian każda z nich otrzymuje wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. Tym razem akcja odbędzie się pod nazwą „Zgotujmy razem trochę dobra… jeszcze raz!”.

Chętni mogą się zgłaszać między 25 a 28 lutego – na stronie akcji znajduje się specjalny formularz do wypełnienia i szczegółowe informacje na jej temat. Na podstawie przesłanych zgłoszeń władze miasta wybiorą lokale, które wezmą udział w akcji zaplanowanej na 12 marca.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Poznania oraz agencja LUCKYYOU – pomysłodawca całej akcji – we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Pogotowiem Społecznym oraz POZnan.travel.

UMP

Podziel się: