Poznań: Zgotujmy razem trochę dobra… jeszcze raz!

Zgotujmy razem trochę dobra fot. UMP
Władze miasta ponownie wsparły potrzebujących poznaniaków, jednocześnie pomagając lokalnym restauratorom. A wszystko dzięki akcji Zgotujmy razem trochę dobra… jeszcze raz!”, której finał odbył się 12 marca.

To druga już odsłona akcji organizowanej przez władze miasta. Ideą jest przygotowanie 25 posiłków dla osób bezdomnych, z aco miasto płaci restauracji 1000 zł. Dzięki temu potrzebujący mają co jeść, a restauracje, które są zamknięte – zarabiają.

Akcja ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem restauratorów i miasto tradycyjnie miało kłopot z wyborem 20 lokali do udziału w akcji, tak wielu było chętnych.

W piątek, 12 marca, wybrane restauracje przyrządziły umówione dania, a następnie dostarczyły je do wyznaczonych miejsc. Stamtąd posiłki jechały do osób potrzebujących, którymi opiekuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie lub Pogotowie Społeczne.

– Pomaganie ma moc, w tym przypadku podwójną. Po raz kolejny wsparcie otrzymały nie tylko osoby w kryzysie bezdomności, ale także restauracje, które znajdują się dzisiaj w ciężkiej sytuacji – podsumował akcję Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Dziękuję uczestnikom akcji za udział i zaangażowanie. Pandemia to trudny czas dla wszystkich, dlatego tym bardziej powinniśmy sobie wzajemnie pomagać.

UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: