Poznań: Zespół armii Stanów Zjednoczonych wystąpi w stolicy Wielkopolski

USAEUR Band fot. UMP
Są nazywani ambasadorami amerykańskiej muzyki w Europie. Wykonują utwory marszowe, ceremonialne, ale nie stronią także od jazzu, muzyki poważnej, a nawet rocka. The United States Army Europe Band & Chorus w Poznaniu zagra trzy koncerty.

50-osobowy zespół, składający się z chórzystów i instrumentalistów, przyleci do stolicy Wielkopolski w połowie grudnia. Na początku swojej kilkudniowej wizyty w Poznaniu żołnierze wystąpią przed wychowankami Domu Dziecka nr 2, dla których przygotowali specjalny świąteczny repertuar.

Kolejne dwa koncerty będą otwarte dla szerokiej publiczności. We wtorek, 17 grudnia o godz. 19:30 w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu (ul. Garbary 22), podczas niebiletowanego występu, część zespołu amerykańskiej armii zaśpiewa z muzykami z Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania pod dowództwem mjr Pawła Joksa. Będzie to rozgrzewka przed finałowym show.

W środę, 18 grudnia o godz. 19:00 United States Army Europe Band & Chorus zagra główny koncert w Auli Artis Collegium Da Vinci (ul. Gen. T. Kutrzeby 10). Na scenie pojawią się także muzycy z orkiestry polskich lotników. Na wydarzenie wciąż są dostępne bilety, a 100 bezpłatnych wejściówek można odebrać w Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Franciszka Ratajczaka 44. Inną możliwością jest wzięcie udziału w konkursie na profilu Poznania na Facebooku do środy, 11 grudnia.

The United States Army Europe Band & Chorus określany bywa skrótem USAEUR Band. Swoją siedzibę ma w bazie wojskowej w niemieckim Sembach. Historia zespołu sięga roku 1940, a historia towarzyszącego mu chóru – 1963. Instrumentaliści USAEUR Band pełnią misję wojskową w Europie, natomiast wokaliści zespołu nie są zaangażowani w działania militarne. Ich koncerty to niezwykłe show, które rzadko można podziwiać w Polsce.

UMP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: