Poznań: Zatrzymani za wyłudzenie dotacji. Na blisko 2.5 mln zł!

CBA zatrzymało trzy osoby w związku z postępowaniem prowadzonym w sprawie wyłudzenia dotacji unijnych. Zatrzymani zostali beneficjent, asystent i wykonawca jednego z projektów współfinansowanych ze środków unijnych.

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjne prowadzą wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Poznaniu śledztwo dotyczące niekorzystnego rozporządzenia mieniem w związku z realizacją projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Wykonanie projektów nadzorował Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu jako instytucja pośrednicząca.

W związku z tą sprawą agenci CBA zatrzymali trzy osoby – beneficjenta, asystenta i wykonawcę jednego z projektów współfinansowanych ze środków unijnych.

Jednocześnie funkcjonariusze CBA przeprowadzili przeszukania w miejscach zamieszkania i pracy osób zatrzymanych, w trakcie których zabezpieczono dokumentację, która zostanie teraz przeanalizowana. Dokonano także tymczasowego zajęcia mienia o wartości co najmniej 150 tys. zł.

Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu zarzuty doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w wysokości blisko 2.5 mln zł oraz posługiwania się podrobionymi i poświadczającymi nieprawdę dokumentami. Zastosowano wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

CBA, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze