Poznań: Zatrzymani na gorącym uczynku. Za kradzież batonów

uszkodzony automat fot. policja Poznań

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji za włamanie do automatu z jedzeniem na dworcu PKP i kradzież batonów. Funkcjonariusze sporą ilość skradzionych słodyczy znaleźli w ich plecakach.

Wszystko wydarzyło się 18 maja na Dworcu Głównym PKP w Poznaniu. Kilka minut po północy policjanci otrzymali wezwanie od pracowników ochrony dworca, którzy zauważyli wybitną szybę w automacie ze słodyczami, głównie batonikami, który stał w przejściu podziemnym między peronami.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zainteresowali się kilkoma mężczyznami przebywającymi w pobliżu, których zachowanie wskazywało na to, że mogą coś wiedzieć o tym zdarzeniu. To był strzał w dziesiątkę: policjanci wylegitymowali trzech mężczyzn w wieku 24, 35 i 38 lat, a w trakcie sprawdzania ich bagażu znaleźli sporo batonów ukrytych w plecakach.

Funkcjonariusze próbowali ich przesłuchać, ale mijało się to z celem, bo wszyscy byli pijani, co potwierdziło badanie trzeźwości. Dopiero więc po wytrzeźwieniu wszyscy trzej usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Mężczyźni przyznali się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddali się karze.

Podziel się: