Poznań: Zamieszanie na rondzie Rataje. „Opiszcie ten problem”

rondo Rataje fot. PIM

Trwający remont ronda Rataje daje się we znaki kierowcom. Szczególnie tym, którzy lubią jeździć na pamięć. „Codziennie ktoś jadąc na pamięć blokuje zjazd z prawego pasa w Jana Pawła” – napisała nasza Użytkowniczka.

Jej zdaniem zachowanie kierowców nie tylko wywołuje dodatkowe zamieszanie, ale też jest niebezpieczne.
„Przed remontem ronda Rataje, do lewoskrętu z Zamenhofa w Królowej Jadwigi były dwa pasy” – napisała. – „Teraz jest jeden. Codziennie ktoś jadąc na pamięć blokuje zjazd z prawego pasa w Jana Pawła. Masakra! Dziś zrobił to autobus MPK”.

Za organizację ruchu na rondzie w czasie remontu odpowiada nadzorująca prace remontowe spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Czasowa organizacja ruchu jest dostosowywana na bieżąco do harmonogramu prac prowadzonych w ramach modernizacji tego układu komunikacyjnego. Niestety, nie wszyscy kierowcy nadążają za zmianami.

– Prosimy kierowców, by zwracali uwagę na bieżące oznakowanie i nie jeździli „na pamięć” – mówi Maja Chłopocka-Nowak, dyrektor ds. komunikacji i koordynacji inwestycji w PIM. – Obecnie prace koncentrują się ul. Bolesława Krzywoustego między rondem i mostem Królowej Jadwigi, gdzie trwa przebudowa torowiska, jezdni i chodników. Prace toczą się również na samym rondzie, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak jednak wynika z informacji naszej Użytkowniczki – różnie z tą ostrożnością bywa. I pewnie tak na dłużej  poprawiłoby ją dopiero kilka patroli policji w tej okolicy…

Podziel się: