rondo Rataje fot. PIM

Poznań: Zamieszanie na rondzie Rataje. “Opiszcie ten problem”

Trwający remont ronda Rataje daje się we znaki kierowcom. Szczególnie tym, którzy lubią jeździć na pamięć. “Codziennie ktoś jadąc na pamięć blokuje zjazd z prawego pasa w Jana Pawła” – napisała nasza Użytkowniczka.

Jej zdaniem zachowanie kierowców nie tylko wywołuje dodatkowe zamieszanie, ale też jest niebezpieczne.
“Przed remontem ronda Rataje, do lewoskrętu z Zamenhofa w Królowej Jadwigi były dwa pasy” – napisała. – “Teraz jest jeden. Codziennie ktoś jadąc na pamięć blokuje zjazd z prawego pasa w Jana Pawła. Masakra! Dziś zrobił to autobus MPK”.

Za organizację ruchu na rondzie w czasie remontu odpowiada nadzorująca prace remontowe spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Czasowa organizacja ruchu jest dostosowywana na bieżąco do harmonogramu prac prowadzonych w ramach modernizacji tego układu komunikacyjnego. Niestety, nie wszyscy kierowcy nadążają za zmianami.

– Prosimy kierowców, by zwracali uwagę na bieżące oznakowanie i nie jeździli „na pamięć” – mówi Maja Chłopocka-Nowak, dyrektor ds. komunikacji i koordynacji inwestycji w PIM. – Obecnie prace koncentrują się ul. Bolesława Krzywoustego między rondem i mostem Królowej Jadwigi, gdzie trwa przebudowa torowiska, jezdni i chodników. Prace toczą się również na samym rondzie, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak jednak wynika z informacji naszej Użytkowniczki – różnie z tą ostrożnością bywa. I pewnie tak na dłużej  poprawiłoby ją dopiero kilka patroli policji w tej okolicy…

3 2 votes
Oceń artykuł
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze