sobota, 24 lutego, 2024

Poznań: Zamiast galerii Malta – apartamentowiec?

Trwają prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który pozwoliłby zmienić przeznaczenie budynku Galerii Malta. Co tam powstanie – nie wiadomo, ale na pewno nie wielkopowierzchniowe centrum handlowe.

Cała handlowa branża przeżywa obecnie trudny czas, ale pandemia koronawirusa jest dla galerii Malta ukoronowaniem – nomen omen – kłopotów. Od czasu otwarcia Posnanii, która “zabrała” jej sporą część klientów, galeria ma kłopoty i uciekają z niej kolejne sklepy. Coraz więcej boksów stoi pustych, co oczywiście przekłada się też na kolejny spadek klientów. Sytuacji na pewno nie poprawi Kaufland, który ma powstać po sąsiedzku, przy ulicy Milczańskiej.

Jak informuje Radio , trwają jednak rozmowy nad takimi zmianami w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, które umożliwiłyby przekształcenie budynku w biurowiec albo apartamentowiec. Jednak obecne zapisy studium uniemożliwiają zmianę przeznaczenia obiektu, dlatego najpierw trzeba zmienić zapisy.

Informację o prowadzonych pracach i pomysłach na galerię Malta innych niż wielkopowierzchniowy handel potwierdził Radiu Poznań Piotr Sobczak, architekt miejski. Jednak, jak zaznaczył, żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

 

Strona głównaBiznes i FinansePoznań: Zamiast galerii Malta - apartamentowiec?