WORD Poznań fot. WORD

Poznań: Zakażenie koronawirusem w WORD. 20 osób na kwarantannie

Już wiadomo, że co najmniej 20 osób będzie musiało przejść kwarantannę, ale lista nie jest jeszcze zamknięta. Zakażona pracownica Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego to instruktorka, która dziennie egzaminowała 8 do 9 osób.

Jak informowaliśmy wczoraj, w WORD stwierdzono zakażenie koronawirusem i w związku z tym ośrodek zamknięto i odwołano wszystkie egzaminy, jak powiadomił WORD na swojej stronie. Okazało się, że zakażona osobą jest jedna z egzaminatorem, która w piątek, 17 lipca, przyszła do pracy po urlopie. Ponieważ jednak źle się czuła, a objawy wskazywały, że może to być zakażenie koronawirusem, zgłosiła się na badanie – i ono potwierdziło podejrzenia.

Wynik sama zainteresowana, jak i sanepid otrzymali w poniedziałek po południu i natychmiast powiadomili WORD. Część współpracowników i egzaminowanych przez zakażoną trafią na kwarantannę.

Jak poinformowała Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, na razie na wstępnej liście jest około 20 osób, które będą objęte kwarantanną razem z rodzinami, zostaną także przebadane na obecność koronawirusa jeszcze w tym tygodniu. Jednak lista nie jest jeszcze zamknięta, ponieważ sanepid cały czas prowadzi jeszcze dochodzenie epidemiologiczne i jeśli uzna za wskazane – umieści na niej kolejne osoby. W WORD ogółem pracuje 67 osób, a egzaminatorka tego jednego dnia, gdy była w pracy, przeegzaminowała 8 lub 9 osób, jak poinformował Paweł Guzik, zastępca dyrektora poznańskiego WORD.

“Wszystkie opłaty wniesione na egzaminy odwołane przez WORD zachowują ważność i będą dostępne w trakcie rezerwacji terminu egzaminu w systemie Info-Car, gdy WORD wznowi swoją działalność” – poinformował ośrodek.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze