Poznań: Zakażenia koronawirusem już w trzech szpitalach

Jak poinformowała dziś Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, zakażenia koronawirusem mamy już w trzech szpitalach, chociaż ognisko w szpitalu HCP wygasa – od dwóch dni nie odnotowano tam żadnego kolejnego zakażenia.

Pojawienie się koronawirusa odnotowano natomiast w Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego przy ulicy Grunwaldzkiej na oddziale wewnętrznym, gdzie zakażona okazała się jedna z pracownic, oraz w Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera przy ulicy Szpitalnej, gdzie na oddziale psychiatrycznym zdiagnozowano dwie osoby zakażone: pracownika i pacjentkę.

Zgodnie z zaleceniem sanepidu oddział wewnętrzny szpitala przy ulicy Grunwaldzkiej został zamknięty, nie przyjmuje pacjentów. W obu szpitalach trwa dochodzenie epidemiologiczne, które ma ustalić, kto z pozostałych pracowników i pacjentów powinien zostać objęty kwarantanną.

Natomiast w szpitalu HCP od dwóch dni nie odnotowano nowego zakażenia i to, jak mówi Cyryla Staszewska, rzeczniczka prasowa sanepidu w Poznaniu, jest bardzo dobry znak. Nadal jest tam 39 zakażonych, 20 pracowników i 19 pacjentów. 61 osób przebywa na kwarantannie.

el

6
Dodaj komentarz

avatar
tom
tom

Przestańcie już kłamać ludzi nie ma żadnego koronawirusa

Remi
Remi

Nie na ul. Grunwaldzkiej tylko na ul. Przybyszewskiego