park Rataje fot. Park Rataje

Poznań: Zakaz wstępu do parków – a w parku Rataje tłumy!

Mimo zakazu chodzenia do parków i apeli ministra zdrowia, nie mówiąc już o władzach Poznania – wielu poznaniaków nie przejmuje się koronawirusem i wyszło sobie na spacer. Między innymi do parku Rataje.

Zdjęcia z grupowych spacerów po parku można obejrzeć na profilu społecznościowym parku Rataje z komentarzem:
“Dziś po południu w parku Rataje pomimo jego zamknięcia i zakazu wstępu zauważyć można było jego oblężenie przez spacerowiczów.Do łask powróciły ławki huśtawki i leżaki. Niektóre rodziny korzystając z dobrodziejstwa pogody spacerowały “czwórkami”.

Jak zauważają autorzy profilu, wśród spacerowiczów było wielu seniorów, ale również sporo młodych ludzi w wieku szkolnym. Nie było natomiast ani jednego patrolu policji czy straży miejskiej – a zdecydowanie by się przydał w tej sytuacji.

Przypomnijmy: tylko dziś w Wielkopolsce odnotowano 29 nowych zakażeń koronawirusem. Jak dotąd mamy 14 przypadków śmiertelnych. i z każdym dniem ich przybywa.

Park Rataje, el

88
Dodaj komentarz

avatar
Mirka
Mirka

Wszystko zależy od postawy prezydenta . Najwidoczniej jest na takie zachowanie mieszkańców przyzwolenie . Kto tam będzie brał do serca co mówi rząd i to jeszcze w Poznaniu .

Jakub Mierzejewski
Jakub Mierzejewski

Zakazy nie mają podstaw prawnych #wyjdźzdomu

Izabela Siuda-Żądło
Izabela Siuda-Żądło

Mozgi ameby

Ewa Kelma
Ewa Kelma

No bo co głupiemu po rozumie?

Dagmara Bydałek
Dagmara Bydałek

Ludzie mają sieczke w głowie! Spec ustawa jest podstawą prawną! Jest to uzupełnienie do ustaw! Po za tym ludzie posrani są po co przeczekać i zadbać o siebie i innych jak można stworzyć sytuację na przykładzie Włoch Hiszpanii Anglii. Ale co tam jak będą chorzy i będą umierać to już będzie za późno na myślenie