Poznań zadebiutował w przewodniku Michelina. I od razu z gwiazdką!

Stare Miasto Poznań panorama fot. Sławek Wąchała

Jedna gwiazdka Michelina, dwa wyróżnienia Bib Gourmand oraz osiem rekomendacji – tyle poznańskich lokali znalazło uznanie w oczach inspektorów najsłynniejszego kulinarnego przewodnika i trafiło do jego tegorocznego wydania. A warto dodać, że to debiut Poznania!

Michelin w najnowszej polskiej edycji ujął 49 lokali z Warszawy, Krakowa i Poznania. Debiutujący Poznań dołączył z przytupem i bez specjalnych kompleksów do kulinarnej śmietanki towarzyskiej naszego kraju. 11 lokali ze stolicy Wielkopolski, które znalazły uznanie inspektorów Michelina, w tym jeden z gwiazdką, i to wszystko podczas debiutu – to z pewnością nie jest rezultat, którego należy się wstydzić.

Inspektorzy Michelin podkreślili, że z przyjemnością poznawali poznańską scenę kulinarną i na pewno tak było, skoro znaleźli aż 11 lokali godnych uwagi. Dla porównania dodajmy, że w Krakowie znaleźli ich 18, a w Warszawie – 19 plus jeden lokal z Kościeliska.

– Nieustająco śledzimy rozwój sceny kulinarnej w Krakowie i Warszawie, a w tym roku mamy przyjemność rozszerzyć nasz zasięg również o Poznań- powiedział Gwendal Poullennec, Międzynarodowy Dyrektor Przewodników Michelin. – Inspektorzy Michelin byli pod wrażeniem tętniącego życiem i szybko rozwijającego się rynku restauracyjnego w tym mieście, gdzie znaleźli wiele wyjątkowych lokali godnych polecenia.

Gwiazdkę Michelina w Poznaniu otrzymała restauracja Muga mieszcząca się przy ulicy Krysiewicza i działająca od 2014 roku. Doceniono ją za to, że “serwowane dania, takie jak przegrzebki z sałatą morską i komosą ryżową czy pieczona kaczka z burakiem i czarnym bzem charakteryzują się głębią, elegancją, finezją i równowagą smaków”. Wyróżnieniem Bib Gourmand, przyznawanym za korzystny stosunek jakości potraw do ich ceny, zostały odznaczone: Fromażeria – miejsce dla miłośników serów oraz TU.REStAURANT – efektownie wyglądający lokal z atrakcyjnym, nowoczesnym europejskim menu. Rekomendacje Michelina otrzymały z kolei 62 Bar & Restaurant, A nóż widelec, Delicja, NOOKS, Papavero, SPOT., The Time i Zen On.

Wybór restauracji w Przewodniku Michelin uzupełnia zestawienie hoteli, które zostały uznane za najbardziej wyjątkowe miejsca do zorganizowania swojego pobytu w Polsce. Każdy z nich wyróżnia się ze względu na swój niespotykany styl i jakość obsługi, a użytkownicy mogą wybierać spośród różnych opcji na każdą kieszeń.

Grupa Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Firma produkuje, sprzedaje i promuje produkty, usługi oraz serwisy w dziedzinie mobilności. Michelin posiada w swojej ofercie opony do samochodów osobowych, ciężarowych, sprzętu rolniczego i budowlanego, samolotów, motocykli i rowerów, a także przewodniki i mapy. Siedzibą Grupy Michelin jest Clermont-Ferrand we Francji.

Podziel się: