Poznań: Zabytkowy Ikarus wyjedzie w trasę. Ostatni raz w tym sezonie!

14 września o godz. 21.00 po raz ostatni w tym roku odbędzie się kurs. Nocnej linii autobusowej nr 200. Zabytkowy Ikarus dziś wieczorem zakończy sezon linii turystycznych.

Autobus tej linii wyruszy w trasę o godz. 21.00 w przystanku Zeylanda.
– Pojedziemy Ikarusem 280, po dawnej trasie linii autobusowej nr 88 – informuje Krzysztof Dostatni, prezes Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych. – Z okna autobusu będzie można zatem zobaczyć Dworzez Garbary i Cytadelę, ulice Wojska Polskiego i Dojazd, Szpital MSW, największą sypialnię Poznania, czyli Piątkowo z wieżą RTV, przejazd kolejowy na Morasku (na którym kabaret TEY nakręcił słynny skecz „Na przejeździe”).

Tramwaje linii nr 0 oraz autobusy linii nr 100 będą kursować jeszcze w weekendy 14-15 września (w sobotę na trasę wyjedzie tramwaj typu N, a w niedzielę 102N, czyli „Kanciak”), 21-22 września oraz 28-29 września br. Na tzw. liniach turystycznych nocnych zrealizowane zostaną jeszcze dwie przejażdżki: autobusem linii nr 200 i jedna – tramwajem linii nr 0N. Początek ostatniej, podobnie jak w przypadku linii nr 200, o godz. 21.00, przystanek Zeylanda.

Kursy historycznym taborem, zarówno autobusami, jak i tramwajami, odbywają się w Poznaniu od końca kwietnia do ostatniego weekendu września. Podobnie będzie w tym roku. Bilety na linie turystyczne sprzedawane są (wyłącznie za gotówkę) przez obsługę w pojazdach kursujących na liniach turystycznych. Nie obowiązują na pozostałych liniach organizowanych przez ZTM.

ZTM, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: