Poznań z nagrodą Smart City. Najlepszy w Polsce!

Gala Smart City, Michał Łakomski fot. UMP

Stolica Wielkopolski okazała się najlepsza w kraju w kategorii inteligentnych miast powyżej 300 tys. mieszkańców, zdobywając nagrodę Smart City. – Nasze działania przynoszą efekty – powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak.

Kapituła konkursowa przyznała nagrody w siedmiu kategoriach – Poznań zajął pierwsze miejsce w kategorii Smart City powyżej 300 tys. mieszkańców. Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali Smart City Forum we Wrocławiu, a w imieniu władz Poznania statuetkę odebrał Michał Łakomski, pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Smart City.
– Dążymy do tego, by Poznań był miastem zrównoważonym, bezpiecznym, stabilnym oraz dostępnym dla każdego – skomentował otrzymanie nagrody prezydent Jacek Jaśkowiak. – Środkiem do tego celu są rozwiązania z obszaru smart city, które od lat rozwijamy. Statuetka “Smart City Awards” jest dowodem na to, że nasze działania przynoszą efekty.

Celem “Smart City Awards” jest popularyzacja osób i przedsięwzięć, tak firm, jak i samorządów, które promują i wdrażają rozwiązania inteligentnych miast. Przykładem takeigo projektu jest aplikacja Smart City Poznań, dzięki której użytkownicy mogą szybciej i sprawniej zgłosić sprawy, którymi powinny zająć się służby, otrzymać powiadomienia z najświeższymi informacjami, sprawdzić interesujące wydarzenia kulturalne i umówić wizytę w urzędzie.

W ostatnim czasie Urząd Miasta Poznania wyróżniony został także za inne innowacyjne rozwiązania: otrzymał nagrodę “Skrzydła IT w Administracji” w kategorii “Narzędzia do komunikacji z obywatelami” za projekt Biura Poznań Kontakt – “Voiceboty w służbie mieszkańcom Poznania” oraz wyróżnienie w konkursie “Innowacyjny Samorząd” za projekt “Internetowy Asystent Radnego Osiedlowego”.

Podziel się: