List do chłopca z latarką fot. Pix. house

Poznań: XPRINT zaprasza do Ogrodu Szeląg na spotkanie z Grzegorzem Dębińskim

Gościem pierwszego spotkania po czasie zamknięcia z powodu pandemii będzie Grzegorz Dębiński, fotoreporter Głosu Wielkopolskiego, który otrzymał I nagrodę w kategorii Photo Book of the Year 2020 za książkę “List do chłopca z latarką”.

„List do chłopca z latarką” to osobista opowieść fotograficzna w której główną rolę kreuje syn fotografa niepełnosprawny, 12-letni syn Jan. Grzegorz Dembiński przez kilkanaście miesięcy przyglądał mu się z aparatem. Zdjęcia powstały podczas wakacji, wspólnych wycieczek, w domu, w drodze do szkoły. Dokumentalne fotografie złożyły się w fikcyjną, poetycką nowelę, w której światło odbywa walkę z cieniem, ukryte spiera się z widzialnym, niewypowiedziane staje naprzeciw wyrażonego. Książka została nagrodzona tytułem Photobook of the year Grand Press Photo. Publikacja jest również w finale Fotograficznej Publikacji Roku.

Spotkanie rozpocznie się 10 czerwca o godzinie 18.00 w Ogrodzie Szeląg, a poprowadzą je Marcin Kostaszuk i Adrian Wykrota.

Grzegorz Dembiński – fotograf i dziennikarz z Poznania. Od 2004 roku publikował w wielu polskich tytułach prasowych. Współtwórca i redaktor wydawanego w latach 2006-2010 elektronicznego magazynu fotografii dokumentalnej “5klatek”. W latach 2007-2009 wykładowca fotodokumentu w Akademii Fotografii. Od 2007 roku fotoreporter, fotoedytor i szef działu foto Głosu Wielkopolskiego. W 2016 roku wydał album fotograficzny “Make Love Not War” poświęcony uczestnikom Przystanku Woodstock. W 2018r. “Make Love Not War” została włączona do kolekcji photobooków Martina Parra w londyńskim Tate Modern.

Pix.house

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze