Poznań: Wystawa żywych kamieni i innych sukulentów Afryki

żywe kamienie fot. Palmiarnia
Dorodne aloesy, haworsje, gasterie i kwitnące… żywe kamienie. Poznańska Palmiarnia zaprasza na kolejną niezwykłą wystawę.

Czym są żywe kamienie i skąd tak niezwykła nazwa? To przedstawiciele rodziny przypołudnikowatych, a swoja nazwę zawdzięczają wyglądowi: wyglądają dokładnie jak kamienie. Ponieważ występują głównie na suchych, piaszczystych i kamienistych terenach Afryki Południowej, więc ich podobieństwo do sąsiadujących z nimi skupisk kamieni jest jak najbardziej uzasadnione. Najczęściej trudno je odróżnić od kamieni – dopóki, oczywiście, nie zakwitną.

Żywe kamienie kwitną w okresie jesienno- letnim. Zewnętrzna okrywa otwiera się, przy czym wygląda to tak, jakby kamyk pękał, ukazując błyszczące, białe lub żółte kwiaty. Zazwyczaj z jednej szczeliny ukazuje się jeden kwiat.

Wystawę żywych kamieni innych sukulentów Afryki można oglądać w palmiarni do 29 września. Wystawie towarzyszyć będzie kiermasz roślin. Odbywać się będzie również promocja książki “Uprawa litopsów i innych żywych kamieni.

Wystawa w cenie biletu wstępu do Palmiarni Poznańskiej: normalny: 10 zł, ulgowy: 7zł.
Ulgowy: 3,50 w każdy wtorek dla osób w wieku 60+.

Mat.pras., el

Podziel się:

Ostatnio dodane: