Poznań: Wystawa w Muzeum Motoryzacji przedłużona

Muzeum Motoryzacji fot. MTP
Kolekcję ponad 150 pojazdów z różnych epok i stron świata będzie można zwiedzać jeszcze przez dwa weekendy: 8-9 maja w godzinach od 10:00 do 17:00 oraz 15-16 maja w godzinach od 10:00 do 17:00.

Muzeum Motoryzacji mieści się w pawilonie nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich i właśnie ponownie rozpoczyna działalność po zamknięciu z powodu obostrzeń epidemicznych. Obecnie można tam oglądać wystawę historii motoryzacji prezentowanej przez prawie 150 pojazdów.

Według pierwszych założeń ekspozycja planowana była do połowy kwietnia, jednak dostępność dla gości znacznie ograniczyła pandemia.
„Dziesiątki telefonów, setki pytań w wiadomościach email i na FB motywowały nas do wydłużenia czasu otwarcia, aby każdy chętny miał szansę udać się w podróż po wspaniałej historii motoryzacji pokazanej przez blisko 150 pojazdów w 10 strefach tematycznych” – napisali organizatorzy wystawy.

Zaprezentowane w muzeum pojazdy pochodzą ze zbiorów członków Automobilklubu Wielkopolski, które zostało dodatkowo uzupełnione eksponatami z Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie. Wystawa została podzielona na kilka stref tematycznych, w których każda prezentuje wyjątkowe klasyczne eksponaty z różnych stron świata. Wśród motoryzacyjnych perełek zobaczyć można, m.in pojazdy pochodzące z USA, Anglii, Francji, Belgi Niemiec, Włoch oraz Polski. I są to tylko samochody osobowe, ale także wojskowe pojazdy specjalne, motocykle, stare rowery, zabytkowy autobus, a towarzyszą im rekwizyty oddające charakter epoki.

Bilety do nabycia w kasie muzeum lub bileterii ToBilet. 

Podziel się: