projekt niepokorni fot. FB

Poznań: Wyskakuj z laptopa i oddaj go dzieciakom

“Jeśli dysponujesz komputerem, który po drobnym remoncie może jeszcze komuś posłużyć – to koniecznie daj nam znać” – zaprasza Projekt Niepokorni. Komputer trafi do dziecka, które dzięki niemu będzie mogło się uczyć.

“Wyskakuj z laptopa i oddaj go dzieciakom!” – to hasło akcji mającej na celu wsparcie dzieci nie posiadających własnych komputerów. Bez komputera oczywiście można żyć i nie jest to sprzęt pierwszej potrzeby w normalnym czasie. Ale teraz, w czasach pandemii koronawirusa, to od tego, czy dziecko posiada komputer czy nie zależy, czy może się uczyć.

“Walka z pandemią oraz jej skutkami – to jedno. Niestety, problem mają też rodziny, które z różnych powodów nie mogą odpowiednio doposażyć swoich dzieci… a nauka musi trwać! I tutaj przychodzimy z pomocą” – piszą organizatorzy akcji. – “Wiemy, ile komputerów musimy przygotować. Wiemy, ile rodzin czeka jeszcze na wsparcie. A więc jeśli dysponujesz komputerem, który po drobnym remoncie/czyszczeniu/formatowaniu – może jeszcze komuś posłużyć – to koniecznie daj nam znać. Odbierzemy go i wszystkim się zajmiemy”.

Jak przekazać komputer? Można go zanieść do Przygodowni ul. Lechicka 59 lub do Cosmoshopu przy ul.Głogowskiej 55/57. Można też skontaktować się z projektem Niepokorni i Przygodownią na Facebooku lub telefonicznie: 72 306 72 72.

Jedynym warunkiem jest to, żeby laptop był na chodzie bo nie ma czasu na wielkie naprawy, liczy się przecież czas.
“Może w nich brakować pamięci, dysków, może brakować klawisza… z tym sobie poradzimy” – zapewnia projekt Niepokorni.

Projekt Niepokorni współpracuje z dyrekcjami Szkoły Podstawowej nr 60 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1. Starają się na bieżąco uzupełniać braki w sprzęcie. Od 27 marca do szkół oraz osób prywatnych – trafiło już 27 komputerów!
“Ktoś powie, że to kropla w morzu… pewnie tak – podsumowują pomysłodawcy. – Ale robimy co możemy”.

Dodaj komentarz

avatar