Poznań: Wymiana nawierzchni na Grunwaldzkiej. Będą utrudnienia w ruchu!

Grunwaldzka fot. PIM
16 października rozpoczną się prace przygotowawcze, a 19 października rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni jezdni na Grunwaldzkiej. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Prace dotyczą odcinka od Jugosłowiańskiej do Słonecznej, ale z wyłączeniem skrzyżowania z ul. Grochowską. Tymczasowa organizacja ruchu będzie wprowadzana od piątku, 16 października. Do 19 października (poniedziałek) będą trwały prace przygotowawcze obejmujące wprowadzenie oznakowania oraz roboty rozbiórkowe przy włazach kanalizacyjnych.

19 października rozpocznie się rozbiórka nawierzchni na pasach wewnętrznych, czyli przylegających do torowiska tramwajowego (w obu kierunkach). W związku z tym do dyspozycji kierowców będą zewnętrzne pasy ul. Grunwaldzkiej. W rejonie prac obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km na godz. Ze względów bezpieczeństwa w czasie robót wyłączane z użytku będą również niektóre przejścia dla pieszych, o czym informować będzie oznakowanie.

20 października (wtorek) rozpoczną się prace polegające na układaniu nowej nawierzchni, które potrwają do 23 października.

Kolejny etap będzie dotyczył pasów zewnętrznych. Planowany termin rozpoczęcia robót to 9 listopada. Terminy poszczególnych prac są jednak uzależnione od warunków atmosferycznych.

PIM, el