Wuchta Pomocy dla Jezynki 4 fot. K. Adamska

Poznań: Wuchta Pomocy dla Jeżynki – praca daje efekty!

– Ogrom pracy widać, który został wykonany! – mówią zadowoleni wolontariusze z Jeżyc. Bo mieszkanie pani Renaty zaczyna wreszcie wyglądać jak… mieszkanie. Ale pomoc nadal jest potrzebna!

Sąsiedzi i wolontariusze od początku lutego pomagają remontować skromne mieszkanie schorowanej mieszkanki Jeżyc, pani Renaty. Opisaliśmy jej smutną historię tutaj.

„Kiedy na pięknych i sławnych Jeżycach powstają nowe, wspaniałe apartamenty, pani Renata mieszka w warunkach niegodnych XXI wieku” – napisała Justyna Kuberka, jedna z wolontariuszek, 4 lutego, prosząc o pomoc dla pani Renaty. I od tego czasu trwa remont.

Wolontariusze chcą, żeby pani Renata nie tylko wróciła do czystych, jasnych i odgrzybionych pokoi, ale też miała własną łazienkę i porządne ogrzewanie. Wcześniej łazienki nie było, a za ogrzewanie odpowiadał zniszczony i niewydajny piec kaflowy.

Wszystko robione jest własnymi siłami przy wsparciu pieniędzy ze zbiórki na portalu zrzutka.pl. Pieniądze cały czas są potrzebne, ale efekty dotychczasowej pracy już widać.
„Czy nie jest pięknie?” – pytają dumni wolontariusze.

każdy, kto chciałby pomóc w remoncie, może to zrobić dorzucając się do akcji tutaj.

el