jarmark żywność regionalna

Poznań: Wszystko dla ogrodu i regionalne przysmaki na MTP

Miłośnicy ogrodów i wielbiciele zapasów na zimę oraz dobrej, regionalnej żywności powinni weekend 26-27 września spędzić na MTP. Trwa tam Jesienny Targ Ogrodniczy oraz Targ Żywności Regionalnej i Ekologicznej.

Podczas Jesiennego Targu Ogrodniczego bezpośrednio od producentów zakupić będzie można rośliny do domu i ogrodu, sadzonki czy cebulki. Całe wydarzenie to około 50 stoisk, na których oprócz roślin sprzedawane będą też doniczki, dekoracje, mała architektura ogrodowa czy narzędzia, jakie każdy ogrodnik mieć powinien. Podczas wydarzenia działać będzie sąsiedzki punkt wymiany roślin. To miejsce, gdzie można pozostawić roślinę, której nie lubimy albo nie potrafimy hodować. W punkcie znajdzie ona nowego właściciela.

Miody wytwarzane w starym młynie, konfitury, wędliny bez polepszaczy i soi czy nalewki robione według tradycyjnych receptur nabyć będzie można na Targu Żywności Regionalnej i Ekologicznej. To wydarzenie dla tych, którzy cenią sobie smaczną, dobrej jakości żywność, wytwarzaną w zgodzie z naturą, często tradycyjnymi metodami. Na smakoszy czekają między innymi warzywa i owoce, ryby, wędliny, sery, słodycze, przetwory, a także piwa i nalewki z różnych, nawet najdalszych zakątków świata.

W wydarzeniu udział weźmie także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Resort na swoim stoisku promować będzie żywność, której nazwy zostały zarejestrowane w unijnym systemie jako Chronione Nazwy Pochodzenia (ChNP), Chronione Oznaczenia Geograficzne (ChOG) lub Gwarantowane Tradycyjne Specjalności (GTS).

Targ Żywności Regionalnej i Ekologicznej to również warsztaty i animacje dla dzieci. Wszystko po to, by poprzez zabawę nauczyć najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych oraz pokazać, jak różnorodna jest kuchnia polska.

Grupa MTP dokłada wszelkich starań, by organizowane przez nią wydarzenia były bezpieczne. Zakup biletów na wydarzenia jest możliwy tylko online (www.ToBilet.pl). Przy wejściach na teren zamontowane zostały kamery termowizyjne mierzące temperaturę ciała osób biorących udział w targach. Uczestnicy mają obowiązek zasłaniania nosa i ust. Przestrzenie dla wystawców i zwiedzających aranżowane są tak, aby można było zachować odpowiedni dystans. Na bieżąco dezynfekowane są powierzchnie często dotykane – klamki, poręcze, blaty. Ograniczone jest korzystanie z wind.

Jesienny Targ Ogrodniczy oraz Targ Żywności Regionalnej i Ekologicznej będą otwarte dla gości w godz. 10:00-17:00. Stoiska będą znajdowały się w pawilonach 3 i 3A. Wejście dla zwiedzających znajduje się od strony Mostu Dworcowego (Hol Wschodni), a wjazd autem dostępny jest od strony ul. Śniadeckich.

Na oba wydarzenia obowiązuje jeden bilet. Normalny kosztuje 7 zł. Bezpłatne wejściówki przewidziano dla dzieci do lat 10, emerytów, rencistów, osób z niepełnosprawnościami oraz osób legitymujących się Kartą Dużej Rodziny. Ważne: Bilet bezpłatny również należy wygenerować przed przyjściem na targi.

UMP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze