Miasto Poznań Święty Marcin UAM fot. Sławek Wąchała

Poznań: Wracają Juwenalia!

Wielkie Grillowanie UAM, Polibuda Open Air oraz Integralia, wspólna impreza UEP, AWF i UMP zapraszają na szereg studenckich imprez w maju. „Tak, dobrze widzicie – wracamy z hukiem!” – zapowiadają organizatorzy Integraliów.

„Razem szykujemy dla Was wydarzenie pełne muzyki, sportu i integracji” – zapraszają Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Wychowania Fizycznego i Uniwersytet Medyczny. – „Jeśli jesteście spragnieni wrażeń muzycznych to bierzcie znajomych i widzimy się 7 maja na terenie zielonym AWF. Nie możemy zdradzić kto będzie gwiazdą wieczoru, ale z pewnością Was nie zawiedziemy!”.

UAM z kolei zaprasza tradycyjnie na Wielkie Grillowanie UAM, tym razem 11 i 12 maja w kampusie Morasko. 11 maja na scenie wystąpi Bitamina i Vito Bambino, uczestnicy imprezy będą też mogli podziwiać zwycięzców Bitwy kapel, czyli konkursu dla zespołów muzycznych, który już trwa. Odbywa się w dwóch kategoriach: Bitwa Kapel i Rap Scena, zgłoszenia można było przesyłać do 3 kwietnia, a przez cały kwiecień trwają półfinałowe i finałowe zmagania – można je oglądać w każdy weekend w Wiraż Pubie od godziny 19.00. Finał zaplanowano na 27 kwietnia, godzina 19.00.

Politechnika Poznańska organizuje Polibuda Open Air, ale jeszcze nie podała programu wydarzeń, choć zapowiada, że „Czeka Was koncertowe szaleństwo i mnóstwo atrakcji. Dla nas organizatorów minione 2 lata pandemii zwiększyły werwę i zapał do stworzenia dla Was najlepszego POA”. Natomiast Uniwersytet Przyrodniczy organizował Agronalia, jednak nie wiadomo, czy odbędą się w tym roku.